Emigranci: co za weekend! Eksplozja formy Polaków

Maciej Kmita

Karol Linetty (Sampdoria Genua)

Niedzielny mecz 15. kolejki Serie A z Torino (2:0) Karol Linetty dość niespodziewanie zaczął na ławce rezerwowych, ale gdy w II połowie otrzymał szansę od trenera Marco Giampaolo, udowodnił, że zasługuje na grę od pierwszego gwizdka.

Linetty pojawił się na boisku w 60. minucie i stał się ważnym ogniwem Sampdorii, a dobrym występ ukoronował asystą przy golu Patricka Schicka na 2:0. W swoim stylu dopadł rywal w narożniku boiska, zabrał mu piłkę, wbiegł z nią w pole karne i spod końcowej linii wycofał ją do Czecha, a król strzelców el. ME U-21 2017 zamienił podanie Polaka na gola.

Dobrą zmianę Polaka doceniły włoskie media. Serwis calciomercato.com wystawił mu notę "6.5". "Wpuszczenie Polaka na boisko było dobrą decyzję Marco Giampaolo. Linetty poprawił grę drugiej linii Sampdorii" - podsumowano.

Robert Lewandowski zostanie królem strzelców Bundesligi 2016/2017?