Raport z kadry: wielki Lewandowski i czarny weekend polskich bramkarzy

Maciej Kmita

Wielozadaniowy Glik

Bartosz Bereszyński, Kamil Glik, Artur Jędrzejczyk, Michał PazdanŁukasz Piszczek i Maciej Sadlok w weekend rozegrali tradycyjnie po 90 minut, a Glik w spotkaniu z EA Guingamp (2:1) strzelił swojego piątego (!) ligowego gola w sezonie. Reprezentant Polski jest najskuteczniejszym obrońcą Ligue 1, a do tego ma na koncie jeszcze dwa trafienia w Pucharze Francji i Lidze Mistrzów.

Warto odnotować, że po dwóch meczach nieobecności do "11" Palermo wrócił Thiago Cionek, ale na tym dobre informacje dotyczące obrońców się kończą. Igor Lewczuk  wyleczył uraz biodra, ale nie odzyskał miejsca w wyjściowym składzie Bordeaux i w weekend z Lille (2:3) był tylko rezerwowym. 32-latek opuścił już czwarty mecz z rzędu.

Coraz gorzej wygląda sytuacja Maciej Rybus, który stracił już nawet miejsce w meczowej kadrze Olympique Lyon. Tym razem z trybun obejrzał spotkanie z FC Metz (5:0). Po raz ostatni w "11" na mecz ligowy Rybus znalazł się... 30 listopada. W 2017 roku na boisku spędził tylko 232 minuty.

Paweł Dawidowicz przed tygodniem trafił do "11" 2. Bundesligi według "Kickera", ale mecz z 1.FC Nuernberg zaczął na ławce i wszedł do gry dopiero na ostatnie 17 minut. Z ławki Cagliari nie podnosi się za to Bartosz Salamon. 26-latek nie pojawił się na boisku nawet na sekundę już po raz czwarty z rzędu.