Raport z kadry: wielki Lewandowski i czarny weekend polskich bramkarzy

Maciej Kmita

Powrót "Kuby", Krychowiak nadal na bocznicy

Pierwszy raz od 10 grudnia w wyjściowym składzie VfL Wolfsburg znalazł się Jakub Błaszczykowski. Mało tego, były kapitan reprezentacji Polski w spotkaniu z Werderem Brema (1:2) rozegrał pełne 90 minut pierwszy raz od 29 października! Po meczu z funkcji trenera Wilków zwolniony został Valerien Ismael, co może zwiastować nadejście lepszych czasów dla Polaka. Francuz nie stawiał na 31-latka - za jego kadencji "Kuba" zagrała od pierwszej minuty tylko w sześciu z 16 spotkań.

Nie zmienia się za to fatalne położenie Grzegorz Krychowiak, który znów znalazł się poza kadrą meczową Paris Saint-Germain. 27-latek nie tylko nie wystąpił w żadnym z 12 tegorocznych spotkań PSG, ale ani razu nawet nie znalazł się w meczowej "18" mistrza Francji.

Miejsce w "11" Hull City utrzymuje Kamil Grosicki. Spotkanie z Burnley FC (1:1) było trzecim z rzędu, w którym "Grosik" zagrał od pierwszego gwizdka, a w 72. minucie po jego dośrodkowaniu Tygrysy zarobiły rzut karny. Odkąd Grosicki trafił do Hull, jego zespół strzelił dwa gole i w zdobyciu obu palce maczał Polak.

Niemal tradycyjnie w pełnym wymiarze czasowym zagrali reprezentanci z Lotto Ekstraklasy: Damian Dąbrowski (asysta), Jacek Góralski, Krzysztof Mączyński i Sławomir Peszko. Nie słabnie też pozycja Pawła Wszołka w Queens Park Rangers i Piotra Zielińskiego w Napoli - obaj rozegrali w weekend pełne 90 minut.

Poza "11" Sampdorii jest nadal Karol Linetty. 22-latek w drugim meczu z rzędu wcielił się w rolę zmiennika. Leicester City Bartosza Kapustki swoje spotkanie ligowe z Liverpoolem dopiero rozegra w poniedziałek. Niewykluczone, że zwolnienie Claudio Ranieriemu otworzy przed 21-latkiem szansę na debiut w Premier League.