WP Mundial Raport: Adam Nawałka nie miał powodów do radości

Maciej Kmita

Błysk Świerczoka, Lewandowski śrubuje niesamowitą serię

Jak zwykle najwięcej dobrego do przekazania mamy o napastnikach. Robert Lewandowski w spotkaniu z Hannoverem 96 (3:1) zdobył swoją 14. ligową bramkę w sezonie i powiększył do trzech trafień przewagę nad drugim w klasyfikacji strzelców niemieckiej ekstraklasy Pierrem-Emerickiem Aubameyangiem. "Lewy" pokonał bramkarza rywali uderzeniem z rzutu karnego i była to już 23. (!) z rzędu wykorzystana przez niego "jedenastka" - kapitan reprezentacji Polski ostatni raz pomylił się z "wapna" w sierpniu 2014 roku.

W ekstraklasie błysnął Jakub Świerczok. Po otrzymaniu pierwszego w karierze powołania do reprezentacji Polski 25-latek zaciął się na 492 minuty, ale w weekend przełamał się w wielkim stylu, bo w spotkaniu z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza (4:2) strzelił trzy gole w zaledwie dziewięć minut! To jego piąty hat-trick w karierze.

Po dyskwalifikacji za niesportowe zachowanie do gry wrócił Łukasz Teodorczyk , ale w spotkaniu z Lokeren (2:1) bramki nie zdobył. Arkadiusza MilikaMariusza Stępińskiego i Kamila Wilczka na boisku natomiast nie zobaczyliśmy. Pierwszy przechodzi rehabilitację po urazie kolana, a na Stępińskiego i Wilczka szkoleniowcy po prostu nie postawili.

Weekendowy bilans napastników reprezentacji Polski:

Napastnik Klub Rywal Wynik Minuty Bramki Asysty Rozgrywki
Robert Lewandowski Bayern Monachium Hannover 96 3:1 90 1 0 Bundesliga
Arkadiusz Milik SSC Napoli Juventus Turyn 0:1 poza kadrą (uraz) - - Serie A
Łukasz Teodorczyk RSC Anderlecht KSC Lokeren 2:1 81 0 0 Jupiler Pro League
Mariusz Stępiński Chievo Werona Inter Mediolan 0:5 na ławce rezerwowych - - Serie A
Jakub Świerczok Zagłębie Lubin Bruk-Bet Termalica Nieciecza 4:2 90 3 0 Lotto Ekstraklasa
Kamil Wilczek Broendby Kopenhaga SonderjyskE 3:1 poza kadrą 0 0 Alka Superligaen

Czy Polskę stać na wywalczenie medalu na MŚ 2018?