MŚ 2018. Kadra do raportu: Adam Nawałka ma powody do niepokoju

Maciej Kmita

Kolejny skalp Lewandowskiego, przebudzenie Wilczka

Robert Lewandowski w Bundeslidze ściga się sam ze sobą. Po tym, jak w styczniu do Arsenalu odszedł Pierre-Emerick Aubameyang, nikt nie zagrozi kapitanowi reprezentacji Polski w walce o tytuł króla strzelców Bundesligi, ale "Lewego" to nie uśpiło. W weekend zdobył swoją 19. ligową bramkę w tym sezonie, a licząc wszystkie rozgrywki, ma na koncie już 26 trafień.

A dzięki golowi strzelonemu w sobotnim meczu z Schalke 04 Gelsenkirchen (2:1), Lewandowski wyrównał rekord Bundesligi, który w sezonie 1972/73 ustanowił Jupp Heynckes - obaj zdobyli bramkę w 11 kolejnych domowych meczach swojego zespołu. Trudno oprzeć się wrażeniu, że Heynckes lada moment straci status rekordzisty, a "Lewy" będzie miał kolejny rekord do bogatej kolekcji.

Na brawa zasłużył też Kamil Wilczek, który w przerwie zimowej odzyskał miejsce w "11" Broendby IF. Przed tygodniem strzelił gola w meczu Pucharu Danii, a teraz poszedł za ciosem i zdobył bramkę w ligowym spotkaniu z Lyngby BK (2:1).

Łukasz Teodorczyk natomiast nie może wrócić do wyjściowego składu Anderlechtu i mecz z KV Oostende (0:2) zaczął na ławce rezerwowych, by wejść do gry w przerwie. Mariusz Stępiński w trzecim kolejnym spotkaniu Chievo Werona nie zagrał ani minuty, a Arkadiusz Milik wciąż nie wrócił do meczowej kadry Napoli po przerwie spowodowanej kontuzją kolana.

Weekendowy bilans napastników reprezentacji Polski:

Napastnik Klub Rywal Wynik Minuty Bramki Asysty Rozgrywki
Robert Lewandowski Bayern Monachium Schalke 04 Gelsenkirchen 2:1 90 1 0 Bundesliga
Arkadiusz Milik SSC Napoli Lazio Rzym 4:1 poza kadrą - - Serie A
Łukasz Teodorczyk RSC Anderlecht KV Oostende 0:2 45 0 0 Jupiler Pro League
Mariusz Stępiński Chievo Werona Genoa CFC 0:1 na ławce rezerwowych - - Serie A