MŚ 2018. Kadra do raportu: liderzy odpoczywali, ale nie brak dobrych wieści z Europy

Maciej Kmita

Pomocnicy z zaciągniętym hamulcem ręcznym

Dla pomocników reprezentacji Polski nie był to dobry weekend. Jakub Błaszczykowski z powodu problemów z plecami opuścił już szesnasty z rzędu mecz VfL Wolfsburg, Bartosz Kapustka całkiem stracił zaufanie Christiana Streicha i zabrakło go w kadrze SC Freiburg na siódme kolejne spotkanie, a ci, którzy pojawili się na boisku, nie wyróżnili się niczym szczególnym.

Piotr Zieliński po raz pierwszy od 21 stycznia znalazł się w "11" Napoli na mecz ligowy, ale jego powrót do wyjściowego składu przypadł akurat na przykrą porażkę z Romą (2:4) przed własną publicznością. O ile Napoli nadal jest liderem Serie A, to West Bromwich Grzegorza Krychowiaka, który przegrał piąty mecz z rzędu, jest czerwoną latarnią Premier League i ma już aż osiem punktów straty do pierwszej niezagrożonej spadkiem lokaty.

Poza Błaszczykowskim na rehabilitacji skupieni są też Maciej Makuszewski i Rafał Wolski. Na pierwszy występ w sezonie wciąż czeka Damian Dąbrowski, ale 25-latek wykonał kolejny krok w kierunku powrotu do gry po urazie kolana i w ostatnich dwóch kolejkach był już w meczowej "18" Cracovii.

Weekendowy bilans pomocników reprezentacji Polski:

Pomocnik Klub Rywal Wynik Minuty Bramki Asysty Rozgrywki
Jakub Błaszczykowski VfL Wolfsburg Bayer Leverkusen 1:2 poza kadrą (uraz) - - Bundesliga
Damian Dąbrowski Cracovia Arka Gdynia 2:1 na ławce rezerwowych - - Lotto Ekstraklasa
Przemysław Frankowski Jagiellonia Białystok Wisła Kraków mecz w poniedziałek - - - Lotto Ekstraklasa
Jacek Góralski Ludogorec Razgrad PFC Septemvri Sofia 1:0 55 0 0 Parva Liga
Kamil Grosicki Hull City Millwall FC mecz we wtorek - - - Championship
Tomasz Jodłowiec Piast Gliwice Górnik Zabrze x:x (mecz przerwany w 81. minucie) 81 0 0 Lotto Ekstraklasa
Bartosz Kapustka SC Freiburg Bayern Monachium 0:4 poza kadrą - - Bundesliga
Damian Kądzior Górnik Zabrze Piast Gliwice x:x (mecz przerwany w 81. minucie) 81 0 0 Lotto Ekstraklasa
Grzegorz Krychowiak West Bromwich Albion Watford FC 0:1 81 0 0 Premier League
Rafał Kurzawa Górnik Zabrze Piast Gliwice x:x (mecz przerwany w 81. minucie) 81 0 0 Lotto Ekstraklasa
Karol Linetty Sampdoria Genua Atalanta Bergamo mecz przełożony - - - Serie A
Maciej Makuszewski Lech Poznań Legia Warszawa 1:2 poza kadrą (uraz) - - Lotto Ekstraklasa
Krzysztof Mączyński Legia Warszawa Lech Poznań 2:1 90 0 0 Lotto Ekstraklasa
Sławomir Peszko Lechia Gdańsk Zagłębie Lubin 0:0 90 0 0 Lotto Ekstraklasa
Filip Starzyński Zagłębie Lubin Lechia Gdańsk 0:0 77 0 0 Lotto Ekstraklasa
Rafał Wolski Lechia Gdańsk Zagłębie Lubin 0:0 poza kadrą (uraz) - - Lotto Ekstraklasa
Paweł Wszołek Queens Park Rangers Derby County mecz we wtorek - - - Championship
Piotr Zieliński SSC Napoli AS Roma 2:4 65 0 0 Serie A

Czy Polskę stać na wywalczenie medalu MŚ 2018?