Raport z kadry: kolejny świetny weekend reprezentantów Polski

Maciej Kmita

Show Kędziory, asysta Bereszyńskiego, wykluczenia Cionka i Dźwigały

Po przerwie zimowej w wysokiej formie jest Tomasz Kędziora. Na inaugurację rundy wiosennej z Zorią Ługańsk (5:0) zaliczył asystę, a teraz w spotkaniu z Desną Czernihów (2:1) najpierw zdobył bramkę na 1:0, a potem z jego podania prowadzenie Dynama Kijów podwyższył Witalij Bujalski. To pierwszy w karierze Kędziory mecz, w którym i strzelił gola, i zanotował asystę.

Bartosz Bereszyński udanie wrócił do "11" Sampdorii Genua po jednym meczu przerwy, bo w spotkaniu ze SPAL 2013 (2:1) zaliczył asystę przy pierwszej bramce Fabio Quagliarelli. Tyle radości po tym meczu nie miał Thiago Cionek, który w doliczonym czasie gry wyleciał z boiska z czerwoną kartką.

Tradycyjnie w pełnym wymiarze czasowym zagrali też Jan Bednarek, Kamil Glik , Artur Jędrzejczyk, Marcin Kamiński i Paweł Olkowski. Adam Dźwigała wrócił do składu Wisły Płock, ale w meczu z Cracovią (3:2) grał tylko niespełna godzinę: W 57. minucie sprokurował rzut karny i został ukarany czerwoną kartką.

Na boisku zabrakło jedynie kontuzjowanych Huberta Matynii i Macieja Rybusa oraz Arkadiusza Recy.

Weekendowy bilans obrońców reprezentacji Polski:

Obrońca Klub Rywal Wynik Minuty Bramki Asysty Rozgrywki
Jan Bednarek Southampton FC Manchester United 2:3 90 0 0 Premier League
Bartosz Bereszyński Sampdoria Genua SPAL 2013 2:1 90 0 1 Serie A
Thiaco Cionek SPAL 2013 Sampdoria Genua 1:2 90 (czerwona kartka) 0 0 Serie A
Adam Dźwigała Wisła Płock Cracovia 3:2 57 (czerwona kartka) 0 0 Lotto Ekstraklasa
Kamil Glik AS Monaco SCO Angers 2:2 90 0 0 Ligue 1
Artur Jędrzejczyk Legia Warszawa Miedź Legnica 2:0 90 0 0 Lotto Ekstraklasa
Marcin Kamiński Fortuna Duesseldorf Schalke 04 Gelsenkirchen 4:0 90 0 0 Bundesliga
Tomasz Kędziora Dynamo Kijów Desna Czernihów 2:1 90 1 1 Premier Liha
Hubert Matynia Pogoń Szczecin Wisła Kraków 3:2 poza kadrą (uraz) - - Lotto Ekstraklasa
Paweł Olkowski Bolton Wanderers Swansea City 0:2 90 0 0 Puchar Anglii
Rafał Pietrzak Wisła Kraków Pogoń Szczecin 2:3 90 0 1 Lotto Ekstraklasa
Arkadiusz Reca Atalanta Bergamo ACF Fiorentina 3:3 na ławce rezerwowych - - Serie A
Maciej Rybus Lokomotiw Moskwa Krylja Sowietow Samara 2:2 poza kadrą (uraz) - - -