Real Madryt
27' Vinicius Junior 36' Marco Asensio 49' Lucas Vazquez 65' Vinicius Junior
Liverpool FC
39' Sadio Mane 51' Mohamed Salah 56' Thiago Alcantara 83' Trent Alexander-Arnold
3:1

Koniec. Real Madryt bliżej półfinału po ograniu 3:1 Liverpoolu.

Real miał szansę na kontratak w ostatniej minucie, jednak popsuł całą akcję Rodrygo...

Real momentami rozpaczliwie się broni. Nerwowo wybijają piłkę w aut Królewscy.

Nacho z poświęceniem blokuje strzał Salaha.

Sędziowie doliczyli minimum cztery minuty do drugiej połowy.

Z poświęceniem zagrał teraz Vazquez. Już upadał, już był sprowadzony do parteru, ale zdołał utrzymać się przy piłce. I dodatkowo został sfaulowany. Chwila oddechu dla defensywy Realu.

Militao wybija piłkę.

Korner dla gości.

Ostatnie minuty należą do gości. Real czeka na jedną kontrę, która może załatwić sprawę awansu.

Zablokowane uderzenie Wijnalduma z dystansu, ale goście szybko odzyskują piłkę.

Seria bardzo stykowych sytuacji, na pograniczu faulu. W jedną i drugą stronę. Bardzo szybko kładą się na murawę zawodnicy obu drużyn, ale sędzia ani myśli używać gwizdka. Pozwala grać arbiter.

Długie podanie w kierunku Salaha, ale czujny był Courtois i pewnie interweniował na przedpolu.

Żółtą kartkę otrzymał Trent Alexander-Arnold.

Alexander-Arnold uderzył w twarz Viniciusa.

Liverpool FC. Schodzi: Ozan Kabak. Wchodzi: Xherdan Shaqiri.

Liverpool FC. Schodzi: Diogo Jota. Wchodzi: Roberto Firmino.

Valverde miał mnóstwo miejsca z prawej strony, dośrodkowanie na dalszy słupek, ale nie doszedł do piłki Benzema.

Gospodarze długo utrzymują się przy piłce w środku pola.

Bardzo nieudany strzał lewą nogą w wykonaniu Thiago. Piłka poleciała wysoko nad bramką.

Kwadrans do końca. Real zmusza Liverpool do biegania.

Na spalonym złapany Benzema.

Gra się trochę zaostrzyła. Zawodnicy obu ekip nie przebierają w środkach.

Kolejna bardzo prosta strata gości na połowie boiska. Vinicius napędził akcję, podał do Benzemy, a ten oddał strzał z ostrego kąta, lecz tym razem dobrze w bramce spisał się Alisson.

Real Madryt. Schodzi: Marco Asensio. Wchodzi: Fede Valverde.

Szaleńczy pressing Liverpoolu. Real ma problemy, by wydostać się z własnej połowy.

Liverpool nie wykorzystał szansy. Na początku drugiej połowy goście z Anglii grali naprawdę dobrze i wydawało się, że są w stanie doprowadzić do wyrównania, ale pozwolili wrócić Realowi do gry.

Real przed szansą na kolejnego gola! Kolejny kontratak Królewskich, Vinicius znalazł w polu karnym Asensio, ale ten źle przyjął piłkę i ta padła łupem Alissona.

Gol! Strzelił Vinicius Junior. Asystował mu Luka Modrić.

Real podwyższa prowadzenie! Gospodarze szybko rozegrali aut, Benzema podał do Modricia, ten wypatrzył w polu karnym Viniciusa, który strzałem bez przyjęcia zaskoczył Alissona! Wydaje się jednak, że bramkarz Liverpoolu mógł zachować się lepiej w tej sytuacji.

Goście mieli jeszcze rzut rożny, ale po dośrodkowaniu pewnie złapał piłkę Courtois.

Świetna kontra gości i w ostatniej chwili Mendy ratuje Real przed stratą drugiego gola!

Salah szukał prostopadłym podaniem Mane, ale zagrał minimalnie zbyt mocno i piłka w rękach Courtois.

Strata Fabinho na własnej połowie, po czym Real bardzo szybko przeniósł akcję pod pole karne Liverpoolu. Kroos strzelał z dwudziestu metrów, ale piłka poszybowała nad poprzeczką.

Real stara się odzyskać równowagę w tym meczu. Gospodarze zdecydowanie dłużej utrzymują się przy piłce. Liverpool zmuszony za nią biegać.

Benzema strzelał z narożnika pola karnego, ale został zablokowany.

Żółtą kartkę otrzymał Thiago Alcantara.

Zablokowany strzał Asensio, ale Hiszpan uderzał z bardzo nieprzygotowanej pozycji.

Gospodarze bardzo źle weszli w drugą połowę. Z kolei Liverpool jakby był totalnie odmieniony. Obraz gry uległ diametralnej zmianie.

Real chciał odpowiedzieć. Mendy wrzucał z lewej strony, ale Robertson był czujny i wybił piłkę na rzut rożny.

Mohamed Salah z pięciu metrów wpakował piłkę do siatki po rękach Courtois. Dobra kontra Liverpoolu, pierwszy celny strzał gości od razu kończy się golem na 2:1. Goście łapią kontakt!

Jeszcze raz Robertson z lewej strony. Courtois pewnie łapie jednak piłkę.

Kolejna centra w wykonaniu Roberstona, lecz tym razem to Casemiro wybijał piłkę poza boisko. Dobrze jest dziś zorganizowany Real w defensywie.

Żółtą kartkę otrzymał Lucas Vazquez.

Dośrodkowanie Robertsona z lewej strony, ale dobrze ustawiony był Vazquez i zdołał wybić piłkę.

Thiago szukał dłuższym podaniem Mane, ale ten był osamotniony w polu karnym i nie miał najmniejszych szans, żeby powalczyć o piłkę.

Początek drugiej połowy!

Zawodnicy wracają na boisko.

Czy Liverpool zdoła strzelić przynajmniej jednego gola?

Radość po golach Viniciusa i Asensio

Koniec pierwszej połowy! Bardzo dobre spotkanie w Madrycie. Po 45 minutach Real zasłużenie prowadzi z Liverpoolem 2:0. Pełna dominacja Królewskich. Goście nie oddali ani jednego strzału.

Minimum jedna minuta doliczona do pierwszej połowy.

Dośrodkowanie Alexandra-Arnolda z rzutu wolnego, po którym faulowany we własnym polu karnym był Casemiro. Przewinił dopiero co wprowadzony Thiago.

To powinno być 3:0! Ależ Kabak fatalnie podawał do Alissona. Piłkę przechwycił Asensio, szukał strzału, ale nieczysto trafił w futbolówkę... odrobina precyzji i Real prowadziłby już różnicą trzech goli.

Fatalny przerzut piłki przez Fabinho. Goście bardzo łatwo oddają futbolówkę.

Real jest dziś znacznie lepszy od swojego rywala i zasłużenie prowadzi. Liverpool nie ma na razie żadnych argumentów, by cokolwiek w tym meczu ugrać.

Żółtą kartkę otrzymał Sadio Mane.

A chwilę wcześniej goście domagali się rzutu wolnego, po tym jak Vazquez pchnął Mane. Senegalczyk wychodził na czystą pozycję.

Gol! Strzelił Marco Asensio.

Kolejne długie zagranie Kroosa, po którym... fatalnie zachował się Alexander-Arnold. Podawał w kierunku własnej bramki, gdzie był Marco Asensio, który bez problemu skierował futbolówkę do siatki. Real 2, Liverpool 0!

Liverpool w dalszym ciągu bez choćby jednego strzału w tym meczu.

Świetna centra Vazqueza, ale minimalnie spóźniony był Benzema i nie zdołał trącić piłki głową.

Piłka została wybite za pole karne, gdzie był niepilnowany Asensio... uderzenie było jednak bardzo nieudane.

Real ma jeszcze rzut rożny.

Płaski strzał Viniciusa z szesnastu metrów i piłka minimalnie minęła bramkę Alissona!

Benzema upadł w polu karnym po kontakcie z Kabakiem, ale sędziowie ponownie nie zdecydowali się na odgwizdanie faulu. Wydaje się, że mieli rację.

Przeciągnięte dośrodkowanie Robertsona, a poza tym Kabak faulował Nacho. Gra przerwana.

Mane kapitalnie przyjął piłkę i zgubił rywala. Miał dużo miejsca z lewej strony, ale dośrodkowanie było kiepskiej jakości i jedną z pierwszych dziś interwencji zanotował Courtois.

Liverpool został ukarany za grę bardzo wysoko ustawioną linią obrony. Nie było to pierwsze takie dłuższe podanie.

Gol! Strzelił Vinicius Junior. Asystował mu Toni Kroos.

Fenomenalne długie podanie Kroosa z własnej połowy. Vinicius wystartował w tempo, idealnie przyjął piłkę, znalazł się w sytuacji sam na sam z Alissonem i uderzył nie do obrony!

Krótko rozegrany ten korner. Wydawało się, że Mendy był faulowany przed polem karnym, ale sędzia puścił grę. Piłka trafiła na prawą stronę do Casemiro, jednak dośrodkowanie Brazylijczyka było bardzo niedokładne.

Kontratak Realu... ale Kabak ponownie wygrywa pojedynek z Benzemą. Będzie jednak korner dla Realu.

Dość nieoczekiwanie pojawiło się trochę niedokładności w szeregach obu drużyn. Proste straty piłki, jakich nie oglądaliśmy wcześniej.

Nacho faulowany przez Mane, ale bardzo blisko przechwytu był Senegalczyk. Niewiele brakowało, a Liverpool ruszyłby z niebezpieczną kontrą.

Cały Vinicius. Dobrze ruszył z kontratakiem, nawinął rywala na prosty zwód, ale po chwili w kompletnie niezrozumiały sposób przerzucał piłkę na drugą stronę boiska, gdzie nie było żadnego z kolegów.

Nieudany drybling Benzemy przy linii bocznej. Uciekła piłka Francuzowi. Real na moment stracił futbolówkę, ale od razu zakłada wysoki pressing. Nie da się nudzić w tym meczu.

Kontratak Realu, Benzema zagrywał do Viniciusa, ale znakomicie zachował się Kabak. Nie pozwolił absolutnie na nic skrzydłowemu gospodarzy.

Kapitalne dośrodkowanie z prawej strony i Militao ofiarną interwencją uchronił Real przed stratą bramki. Czekał z tyłu na jakiś błąd Diogo Jota.

Vazquez minimalnie za mocno podawał w kierunku Asensio. Zabrakło dokładności, a Hiszpan mógłby mieć dobrą okazję strzelecką, choć kąt był dość ostry.

Nie ma w tym spotkaniu przestojów. Raz atakuje Liverpool, następuje strata piłki i akcja idzie w drugą stronę.

Ależ poszedł teraz lewą stroną Mendy. Miękkie dośrodkowanie w pole karne, strzelał głową Vinicius, ale źle trafił w piłkę i nawet nie musiał interweniować Alisson.

Modrić upadł na linii pola karnego po kontakcie z Wijnaldumem. Real domaga się rzutu karnego, ale sędzia jest innego zdania.

Zagranie w pole karne do Benzemy, ale Kabak nie pozwolił mu się odwrócić w stronę bramki. I gościom po raz kolejny udało się wybronić.

Kolejny rzut rożny dla Realu.

Wydawało się, że Salah będzie miał autostradę do bramki Realu, jednak w ostatniej chwili dobrze interweniował Mendy.

Wysoki pressing Liverpoolu. Militao zmuszony do dalekiego wybicia piłki. Real jednak odpłaca się tym samym.

Na spalonym Benzema, choć to nie on był adresatem podania. Gdyby piłka doleciała do Viniciusa, ten mógłby mieć dobrą okazję strzelecką.

Dośrodkowanie Kroosa z rzutu rożnego, goście wybili piłkę za pole karne, a po chwili na spalonym złapany Casemiro.

Korner dla gospodarzy.

Tak jak można było przypuszczać, niewiele jest miejsca na boisku. Zawodnicy obu drużyn muszą szybko reagować, momentalnie jest wysoki pressing i doskok.

Strata Liverpoolu na połowie boiska, Real ruszył z kontratakiem, jednak Lucas Vazquez przegrał drybling w polu karnym i goście zażegnali niebezpieczeństwo.

Pierwszy celny strzał. Benzema spróbował szczęścia zza pola karnego, uderzył mocno, ale w środek bramki i bez problemu interweniował Alisson.

Rafael Benitez mówił przed meczem, że spodziewa się, że to Real Madryt będzie dłużej przy piłce, a Liverpool skupi się na kontratakach. Zobaczymy czy rzeczywiście tak będzie.

Pierwszy gwizdek sędziego! Zaczynamy - miejmy nadzieję - wielkie widowisko w Madrycie!

Real Madryt zagra dziś na biało, natomiast Liverpool w czerwonych strojach.

Jakim wynikiem zakończy się mecz?

Hymn Ligi Mistrzów.

Piłkarze wychodzą na boisko. Początek meczu dosłownie za kilka chwil.

Z głośników słyszymy już hymn Realu Madryt.

Ze względu na przebudowę Estadio Santiago Bernabeu dzisiejszy mecz rozgrywany jest oczywiście w ośrodku treningowym Realu Madryt, na Estadio Alfredo Di Stefano.

Przypomnijmy, że przeprowadzone dziś rano testy na koronawirusa dały pozytywny wynik u Raphaela Varane'a i występ Francuza w meczu z Liverpoolem jest wykluczony.

Skład gości:

Skład gospodarzy:

O godz. 21 rozpocznie się pierwszy mecz ćwierćfinałowy Ligi Mistrzów pomiędzy Realem Madryt i Liverpoolem.