No i koniec. Polacy przegrali 0:1 po goli Jimeneza w 13. minucie. Kilka niezłych sytuacji, dobry mecz Rybusa, Makuszewskiego, zrywy Zielińskiego, momentami solidny Jach. I to by było na tyle.

Nabiegały się nasze chłopaki przez ostatnie trzy minuty. Zupełnie bez efektu, Meksykanie śrubują statystykę posiadania piłki.

Stępiński nie zdołał przedłużyć piłki do kolegów. Chyba nic już z tego nie będzie, 60 sekund do końca.

Doliczone trzy minuty.

Szkoda, szkoda. Strata Maczyńskiego i po akcji. Kontrę Meksykanów przerwał na szczęście Jach.

Vela w kontrze, ale Mączyński odważnie zablokował strzał głową.

Dośrodkowywał jednak Błaszczykowski. Dobrze bite dośrodkowanie, ale po zamieszaniu Corona złapał piłkę.

Wolski faulowany w narożniku pola karnego. To co, asysta Kurzawy?

Najlepsza lewa noga Ekstraklasy - Kurzawa - tym razem zepsuł dośrodkowanie, ale Meksykanie spanikowali i wybili piłkę na korner.

Polska. Schodzi: Maciej Rybus. Wchodzi: Rafał Kurzawa.

Będziemy mieli debiut wśród Polaków. Szykuje się Kurzawa.

Nieudane dośrodkowanie Layuna, po chwili piłka idealnie spadła na nogę Guardado, który postanowił uderzyć sobie na wiwat.

Żółta kartka dla naszych stoperów. Guardado rozprowadził akcję, ale Biało-Czerwonym nalezy się bura, bo Peralta miał hektar miejsca obok i Polacy bali się podejść bliżej. Meksykanin po interwencji Szczęsnego wywalczył rzut rożny, było naprawdę groźnie.

Jach może mówić o szczęściu. Źle wybił piłkę, właściwie przedłużył ją do Veli. Meksykanin wrzucał piłkę do Peralty, ale snajper na spalonym, zresztą i tak uderzał nad poprzeczka.

Ostra wrzutka Guardado i Polacy na rzut rożny.

Zagranie ręką Rybusa i Meksykanei mają rzut wolny w okolicy narożnika pola karnego. A w Gdańsku aplauz, wchodzi Kuba Błaszczykowski.

Po kornerze za długo wahał się Wszołek. Zamiast przekładać piłkę, powinien wcześniej uderzyć.

Wolski wniósł ożywienie, skończyło się jednak na strachu i rzucie rożnym.

Meksyk. Schodzi: Jonathan Dos Santos. Wchodzi: Omar Govea.

Próba prostopadłego podania do Stępińskiego. Jeden ze stoperów czujny jak ważka.

Jeżeli reprezentacja Meksyku w judo szuka zawodnika, to Araujo się nada. Zielinski powalony rzutem, to było chyba harai goshi.

Nieładnie, panie sędzio. Cały stadion widział, oprócz arbitra. Zieliński powalony na ziemię na linii 16. metra.

Guardado szuka podania otwierającego drogę do bramki. Na szczęście czujny Szczęsny.

Jach naprawił błąd sprzed chwili i wybił dośrodkowanie.

Kiks Jacha. Stoper nie trafił w piłkę i Meksykanie mają rzut rożny.

Wolski też wykazuje ochotę do gry. Na paru metrach minął obrońcę, zdecydował się na strzał z daleka, ale zupełnie bez zagrożenia.

Velę roznosi energia. Minął Makuszewskiego, uderzył jednak katastrofalnie.

Meksyk. Schodzi: Hector Moreno. Wchodzi: Carlos Vela.

Polska. Schodzi: Karol Linetty. Wchodzi: Rafał Wolski.

Świerczok w roli skrzydłowego. Nieudane dośrodkowanie napastnika Zagłębia Lubin. Na piłkę nie doczekał się Zieliński.

Kapitalna akcja Polaków! Makuszewski w tempo do Rybusa, ten uderzył, ale Corona zostawił nogę.

Ostro Wszołek. Gallardo raczej go nie polubi na starcie.

Ładna wymiana Polaków, z tym, że czwarte podanie już do nikogo. Oj widać, że ta kadra nie grała ze sobą często. Właściwie nigdy.

Meksykanie przed szansą po rzucie rożnym. Moreno pomagał sobie jednak ręką.

Starcie Lozano z Rybusem. Polak nie odpuścił i wybił piłkę na korner.

Gdzie był w tej sytuacji Świerczok? Mączyński kapitalnie go obsłużył, a jego kolega z napadu zupełnie nie zorientował się w jego koncepcji.

Krótkie rozegranie rzutu wolnego, piłka rozprowadzona przed pole karne do niekrytego Linetty'ego. Pomocnik Sampdorii uderzył w długi róg, minimalnie obok słupka. Zapachniało remisem.

Rybus nie kombinował. Wolał wywalczyć rożnego niż wdać się w niepotrzebny drybling.

Przypadkowo piłkę zgarnął Makuszewski, złamał akcję do środka, strzelił zza szesnastki, ale na drodze znalazły się nogi Meksykanów.

Uporaliśmy się ze zmianami, wracamy na murawę. A tam na razie nie dzieje się za wiele. Polacy próbują ruszyć.

Meksyk. Schodzi: Javier Aquino. Wchodzi: Hirving Lozano.

Meksyk. Schodzi: Raul Jimenez. Wchodzi: Oribe Peralta.

Zmiany zmianami, piłkarze już grają.

Meksyk. Schodzi: Hugo Ayala. Wchodzi: Cesar Montes.

Meksyk. Schodzi: Carlos Salcido. Wchodzi: Nestor Araujo.

Piłkarze czekają już na pierwszy gwizdek. Będzie cała seria zmian.

Nieudane zagranie do Zielińskiego kończy 1. połowę. Przeciętne, by nie napisać słabe 45 minut w wykonaniu Polaków.

Mączyński, raczej niewidoczny, przyzwyczaił do takich akcji. Zrobił sobie miejsce do strzału, uderzył stojąc 20 metrów od bramki, ale zablokowany.

Dos Santos nie opanował piłki zagranej z głębi pola. Udany powrót Rybusa.

Chyba Świerczok wyczuł, że nie piszemy o nim najlepiej. Zdecydował się na strzał zza szesnastki. Niezły, po ziemi, szkoda, że w Coronę.

Salcedo w stylu kung-fu Pazdan, ale skutecznie. Meksykanie oddalili zagrożenie.

Skoro już pojawił się temat Świerczoka, to... na razie zawodzi, choć to duży eufemizm. Napastnik Zagłębia Lubin jest właściwie niewidoczny. Dyskretny występ.

Świerczok blisko wyjścia sam na sam z Coroną. Wszystko byłoby perfekcyjnie, gdyby nie spalony.

Osamatniony Makuszewski próbował urwać się na lewym skrzydle. Zatrzymał się na drugiej przeszkodzie.

Piotrze Zieliński, to trzeba strzelić. Lewą stroną przedzierał się Makuszewski, w tempo uruchomił Rybusa. Piłka koniec końców trafiła do Zielińskiego, który nieatakowany, na 11. metrze, uderzył z woleja nad poprzeczką. Szkoda.

Widać, że Polacy grają w bardzo eksperymentalnym składzie. Dwa błędy w rozegraniu, które nie powinny się zdarzyć.

Posiadanie piłki: 64 do 36 dla Meksyku. Idealne odwzorowanie przebiegu meczu. Polacy biegają za Meksykanami.

Gallardo postanowił uderzyć z 35 metrów po ziemi, mając przed sobą jakieś 10 polskich kończyn. Ale to nie nasz problem, najważniejsze, że strzał zablokowany.

Polacy w opałach. Aquino zdołał dośrodkować, Kędziora wolał nie ryzykować i wybił piłkę na rożny.

Meksykanie też popełniają błędy. Prosta pomyłka w rozegraniu i Polacy od autu.

Od kilku minut Polacy nie mogą przedostać się w okolicy meksykańskiej bramki. Kędziorę szukał Zieliński, skończyło się bardzo nieudanym zagraniem.

Polacy nabiegali się za rywalami, stracili sporo sił, efekt? Żaden. Meksykanie cały czas rozdzielają między sobą piłki.

Świerczok wykazuje bardzo dużo ochoty do gry. Zaatakował stopera rywali pressingiem, po chwilę postraszył Coronę, ale golkiper poradził sobie.

Co tam się działo?! Trzy razy Polacy mogli wyrównać. Dobre dośrodkowanie Makuszewskiego o mało nie zaskoczyło Coronę, potem na piłkę nabiegł Linetty, jednak został zablokowany. Trzecią szansę dostał Kędziora, uderzył potężnie zza szesnastki, ale za wysoko. Powinno być 1:1.

Rybus nieco przesadził z dryblingiem, był o krok od straty, jednak sprytnie zahaczył o nogę rywala i wywalczył rzut wolny. Wcześniej akcję napędził Świerczok.

Kolejna próba dwójkowej akcji między Zielińskim a Kędziorą. Minimalnie za mocne podanie do obrońcy Dynama Kijów.

Makuszewski zrobił sobie miejsce do dośrodkowania, niezła wrzutka, tzn. na dobrej wysokości, w światło bramki, ale do nikogo. Przed polem karnym "przebitkę" przegrał Zieliński.

Corona, golkiper reprezentacji Meksyku, o krok od poważnego błędu. Pod presją prawie podał piłkę pod nogi jednego z Polaków.

W walce w potwietrzu z Rybusem ucierpiał Salcedo. Chwila przerwy.

Gol! Strzelił Raul Jimenez.

Ogromne zamieszanie w polu karnym Polaków. Piłkę próbował wybić Cionek, ale trafił w któregoś w kolegów, futbolówka dotarła do Jimeneza, a ten uderzył bez zastanowienia. Szczęsny bez szans.

Nerwowe, niepotrzebne wybicie Cionka i Meksykanie znowu w ataku.

Bez liderów, to i kibiców jakby mniej...

Powrót do obrazków z pierwszych minut. Meksykanie spokojnie budują akcję na własnej połowie. Polacy nie pozwalają rywalom rozwinąć skrzydeł.

Kędziora zrewanżował się Gallardo za akcję sprzed chwili i założył Meksykaninowi siatkę.

Rożny bez zagrożenia. Biało-Czerwoni wciąż przy piłce.

Bardzo chytrze Maciej Rybus ! Wszyscy czekali na dośrodkowanie, a nasz skrzydłowy uderzył z wolnego w krótki róg i sprawdził bramkarza. Rzut rożny.

Polacy odpowiadają. Zamknęli rywali przed szesnastką, Kędziora ładnie wypuścił Zielinskiego, ten był faulowany przed polem karnym.

Świetna akcja Meksykanów. Podanie na obieg, dośrodkowanie, strzał głową, ale wprost w Szczęsnego.

Linetty przejął piłkę, widział, że Makuszewski jest na spalonym i próbował rozciągnąć grę do skrzydła. Na razie niezbyt udanie.

Zdecydowane wejście Kędziory. Polacy od kilkudziesięciu sekund nie powąchali piłki.

Meksykanie prowadza grę. W pressingiem wyszedł Świerczok, ale rywale bez problemu przenieśli się na drugą stronę boiska.

Meksykanie zaczęli wysokim pressingiem. Polacy na razie sobie radzą.

Meksykanie stracili piłkę, od autu Jach.

Niepewna interwencja Jacha i Jędrzejczyk musiał faulowac już w 20. sekundzie.

Pierwszy gwizdek w Gdańsku! Zaczęli Meksykanie.

Swój pierwszy mecz w kadrze zaczyna Tomasz Kędziora. Powodzenia!

Po hymnie. Wojciech Szczęsny wita się z arbitrami i kapitanem rywali, Guardado.

Pora na Mazurka Dąbrowskiego!

Czas skoncentrować się na meczu. Piłkarze już w tunelu.

Kamil Wilczek nie ma najlepszej prasy. Napastnika tym razem zastąpi Jakub Świerczok.

W składzie rywali m.in. Andres Guardado, niegdyś gwiazda Valencii, obecnie piłkarz Betisu Sewilla.

Polacy zagrają bez pięciu kluczowych zawodników. Oprócz Roberta Lewandowskiego, od spotkań kadry odpoczywają Michał Pazdan, Grzegorz Krychowiak, Kamil Glik i Kamil Grosicki.

A oto skład Biało-Czerwonych. Są niespodzianki, m.in. w ataku zacznie Jakub Świerczok.

Przed nami ostatni mecz reprezentacji Polski w 2017 roku! Biało-Czerwoni w Gdańsku zmierza się z Meksykiem.