PGNiG Superliga mężczyzn: Górnik Zabrze - Orlen Wisła Płock na żywo!

Relację prowadzi : autor:
Maciej Wojs
60 min. 30:34 - Tiago Rocha wywalczył rzut karny, który już po syrenie końcowej obtonił Sebastian Suchowicz. Wisła wygrała 34:30!
Skomentuj 0
57 min. 30:34 - Ivan Nikcević pieczętuje wygraną Nafciarzy. Paweł Niewrzawa zmniejszył jeszcze straty gospodarzy, ale za późno już, by odwrócić losy rywalizacji. Górnicy próbują kryć indywidualnie, nie przynosi to im jednak zbyt wiele korzyści.
Skomentuj 0
55 min. 28:32 - Ivan Nikcević odesłany został na ławkę kar, nie powinno to jednak znacząco wpłynąć na wynik rywalizacji. Wisła zmierza po wygraną, pięć minut do końca. Z rzutu karnego straty gospodarzy zmniejsza Michał Kubisztal.
Skomentuj 0
53 min. 27:32 - To już chyba koniec emocji - Ivan Nikcević powiększył przewagę gości do pięciu bramek, po tym jak kolejną interwencją popisał się Marcin Wichary. Czas dla trenera Patrik Liljestrand.
Skomentuj 0
52 min. 27:31 - Goście utrzymują czterobramkową przewagę. Co prawda dla Górnika trafił najpierw Michał Kubisztal, ale szybko na jego bramkę odpowiedział Alexander Tioumentsev. Osiem minut do końca.
Skomentuj 0
50 min. 25:29 - Po raz kolejny możemy napisać - Wiśle gra w osłabieniu niestraszna! Na ławkę kar powędrował Tiago Rocha, ale Nafciarze ten okres gry wygrali 2:1. Trafienie Angel Montoro powiększyło ich przewagę do czterech trafień. Górnik zdoła się jeszcze podnieść?
Skomentuj 0
  • 48 min. 24:27 - Mieli swoje okazje zabrzanie, by mimo gry w osłabieniu powrócić do gry i zmniejszyć straty do jednej bramki, twarda defensywa Wisły skutecznie im jednak w tym przeszkodziła. Dorobek Nafciarzy powiększył natomiast Dan-Emil Racotea i na dwanaście minut przed końcem meczu Wisła wygrywa 27:24.
    Skomentuj 0
    46 min. 23:26 - Wisła odjeżdża! Alexander Tioumentsev i Kamil Syprzak wysunęli gości na trzybramkowe prowadzenie, a dodatkowo na ławkę kar odesłany został Adam Twardo. To może być przełomowy moment spotkania.
    Skomentuj 0
    44 min. 23:24 - Korzystają na wzroście i sile Kamila Syprzaka goście. "Sypa" trafił po raz drugi z rzędu, na jego bramkę odpowiedział jednak Paweł Niewrzawa. Status quo utrzymany.
    Skomentuj 0
    44 min. 22:23 - Tym razem szczypiorniści obu zespołów nie mieli problemów ze skutecznością - dla Wisły trafił Kamil Syprzak, dorobek gospodarzy powiększył Yuri Gromyko.
    Skomentuj 0
    42 min. 21:22 - Fragment chaotycznej gry po obu stronach parkietu. Górnicy zdołali zmniejszyć straty o bramkę za sprawą Mariusza Jurasika, potem jednak obie ekipy zmarnowały po jednej akcji. Wisła gra w osłabieniu po karze dla Miljana Pusicy.
    Skomentuj 0
    39 min. 20:22 - Mógł Górnik wyjść na prowadzenie, ale to Wiślacy zdobyli dwie bramki z rzędu! Zdecydowanie lepiej spisuje się w drugiej połowie Valentin Ghionea, to jego bodaj trzecie trafienie po przerwie.
    Skomentuj 0
    37 min. 20:20 - Strata Angela Montoro nie przynosi żadnych negatywnych konsekwencji dla Wisły, po tym jak rzut Mariusza Jurasika obronił Marcin Wichary. "Wichura" chwilę potem zatrzymał też Bartłomieja Tomczaka!
    Skomentuj 0
    36 min. 20:20 - I już mamy remis! Sebastian Suchowicz obronił rzut Wiślaków, a Patryk Kuchczyński wykorzystał rzut karny i doprowadził do remisu!
    Skomentuj 0
    35 min. 19:20 - Dwadzieścia sekund wystarczyło, by gospodarze zdobyli dwie bramki! Najpierw trafił Michał Kubisztal, po chwili kontrę wykończył Paweł Niewrzawa i przewaga Wisły stopniała do jednej bramki!
    Skomentuj 1
    • s_mmts Zgłoś komentarz
      Mecz zaczyna się od nowa. Wisła nie potrafi utrzymać 3 bramkowej przewagi. Świetna postawa Suchego, jak za najlepszych lat w MMTS ;)
      34 min. 17:20 - Niecelny rzut Mariusza Jurasika, kontra w drugie tempo Wisły i bramka Adama Wiśniewskiego! To już trzy trafienia przewagi gości, Górnicy w coraz trudniejszym położeniu.
      Skomentuj 0
      33 min. 17:19 - Trafił z lewego skrzydła Ivan Nikcević i Wisła odjeżdża gospodarzom na dystans dwóch bramek!
      Skomentuj 0
      32 min. 17:18 - Dwa proste błędy w ataku Górnika kończą się bramką Valentina Ghionei oraz karą dwóch minut dla Yuria Gromyko. Co więcej, Wisła jest przy piłce i może powiększyć przewagę.
      Skomentuj 0
      31 min. 17:17 - Drugą połowę meczu otwiera trafienie Bartłomieja Tomczaka. Górnicy wracają na prowadzenie jednak tylko na chwilę - szczęśliwie trafił z drugiej linii Valentin Ghionea.
      Skomentuj 0
      Za chwilę zaczynamy drugą połowę spotkania. Zostańcie z nami!
      Skomentuj 0
      30 min. 16:16 - Wisła grała już do końcowej syreny, ale nie była w stanie zdobyć bramki. Do przerwy mamy więc remis!
      Skomentuj 2
      • zielin Zgłoś komentarz
        Albo wyjdźmy z Saszą i ew. na zmianę.. Górnik remisuje tylko i dlatego, że ma w bramce Suchego. Bez niego, Wisła spokojnie by wygrywała.
          Bramka Wisły nie istnieje - 3 obronione rzuty przy 10 Suchego.. Pusica z Montoro 0/3, ten 1 nadrabia chociaż grą w obronie. Żelek, Rocha, Ivan i Syprzak plus za gole, ta czwórka trzyma
          Czytaj całość
          wynik. Niezłe wejście Racotei, on powinien zacząć wg mnie drugą połowę na środku.
          30 min. 16:16 - I kolejny raz mamy remis! Nafciarze nie wykorzystali swojej szansy w ataku, trafił zaś dla Górnika Yuri Gromyko. Co więcej, na ławkę kar odesłany został Miljan Pusica i zabrzanie ponownie grać będą w przewadze!
          Skomentuj 0
          28 min. 15:16 - Niestraszna Wiśle gra w osłabieniu! Przechwyt Miljana Pusicy zakończył się kontratakiem i bramką Nemanji Zelenovicia, a dodatkowo skuteczną interwencję zanotował Marcin Wichary! Wisła znowu wygrała grę w przewadze!
          Skomentuj 0
          27 min. 15:15 - Słaby mecz Valentina Ghionei, który kolejny raz przegrał pojedynek z Sebastianem Suchowiczem. Dodatkowo na ławkę kar odesłany został Zbigniew Kwiatkowski, który dopiero co pojawił się na parkiecie.
          Skomentuj 0
          26 min. 15:15 - Górnik wraca do gry! Bramki Michała Kubisztala oraz Pawła Niewrzawy doprowadzają do remisu, wcześniej jeszcze skuteczną interwencją popisał się Suchowicz.
          Skomentuj 0
          25 min. 13:15 - Wisła ponownie odskakuje na dystans dwóch bramek, tym razem za sprawą Tiago Rochy.
          Skomentuj 0
          24 min. 13:14 - Świetny okres w ofensywie ma teraz Nemanja Zelenović, który kolejny raz zaskoczył Suchowicza. Górnicy też próbowali z prawej połówki, ale rzut Mariusza Jurasika zatrzymał Marcin Wichary.
          Skomentuj 0
          23 min. 13:13 - Bramka za bramkę - dorobek Wisły powiększył Nemanja Zelenović, a dla Górnika trafił Michał Kubisztal, który wykorzystał zasłonę Pawła Niewrzawy.
          Skomentuj 0
          22 min. 12:12 - Odetchnęli teraz z ulgą kibice w Zabrzu, po wielkim szczęściu piłka trafiła na koniec do Marek Daćko, który nie pomylił się z linii szóstego metra. Mamy remis!
          Skomentuj 0
          21 min. 11:12 - Wiślacy stracili piłkę, ale wracający do obrony Adam Wiśniewski zdołał powstrzymać kontratak rywali. Piłka jednak w posiadaniu gospodarzy.
          Skomentuj 0
          20 min. 11:12 - Zabrzanie zdołali wywalczyć rzut karny i choć na chwilę zmniejszyć straty - z linii siedmiu metrów nie pomylił się Patryk Kuchczyński.
          Skomentuj 0
          19 min. 10:12 - Trzecia z rzędu kontra Wisły i trzecia bramka! Tym razem nie pomylił się Nemanja Zelenović. Płocczanie po raz pierwszy w meczu odskoczyli rywalom na dystans dwóch bramek!
          Skomentuj 0
          19 min. 10:11 - Strata Górnika kończy się kolejną kontrą płocczan i trafieniem Ivana Nikcevicia. Wisła wraca na prowadzenie!
          Skomentuj 0
          18 min. 10:10 - Poprzeczka uchroniła Nafciarzy przed stratą bramki po rzucie Mariusza Jurasika. Kontratak na bramkę zamienił natomiast Tiago Rocha i mamy remis.
          Skomentuj 0
          17 min. 10:9 - Kolejna interwencja Sebastiana Suchowicza! Zabrzanie będą mieli okazję by odskoczyć na dystans dwóch bramek. Wcześniej jednak o czas prosi trener Patrik Liljestrand.
          Skomentuj 0
          16 min. 10:9 - Dan-Emil Racotea doprowadził szybko do remisu, ale na jego trafienie niemal natychmiast odpowiedział Michał Kubisztal. Zmiana w bramce Wisły - za Corralesa wszedł Marcin Wichary.
          Skomentuj 0
          15 min. 9:8 - Szczęście było teraz po stronie Górników. Z drugiej linii huknął Michał Kubisztal, ale trafił w słupek bramki Nafciarzy. Piłkę po jego rzucie zebrał jednak Yuri Gromyko i pokonał bezradnego Rodrigo Corralesa.
          Skomentuj 0
          15 min. 8:8 - Przebił się z drugiej linii Mariusz Jurasik, ale szybko na jego bramkę odpowiedział Dan-Emil Racotea. Przyspieszyły swoją grę obie ekipy, Wiśle sporo korzyści przynosi gra na dwa koła.
          Skomentuj 0
          14 min. 7:7 - I już mamy remis! Strata Górnika kończy się kontrą w drugie tempo, którą na bramkę, choć wydawało się że po krokach, zamienia Nemanja Zelenović. 7:7!
          Skomentuj 0
          13 min. 7:6 - Trener Cadenas uspokoił nieznacznie grę swoich zawodników i od razu przyniosło to efekt - z koła po zespołowej akcji trafił Kamil Syprzak.
          Skomentuj 0
          12 min. 7:5 - Górnik wychodzi na dwubramkowe prowadzenie! Zabrzanie powiększyli swój dorobek za sprawą Yuria Gromyko oraz Mariusza Jurasika, a kolejną serią interwencji popisał się Sebastian Suchowicz! Trener Cadenas prosi o czas dla Wisły!
          Skomentuj 1
            Brawo Suchy! :) Sądzę, że mecz do końca będzie zacięty, ale wygra Górnik. Wisła jest po prostu dużo słabsza niż w ostatnich sezonach.
            11 min. 5:5 - Cóż wyprawia dzisiaj Suchowicz! Doświadczony bramkarz Górnika obronił trzy rzuty rywali pod rząd, ale Wiślacy wywalczyli rzut karny. Z linii siedmiu metrów nie pomylił się Tiago Rocha.
            Skomentuj 0
            11 min. 5:4 - Kolejna interwencja Suchowicza i kolejna kontra Bartłomieja Tomczaka kończy się bramką. Górnik na prowadzeniu!
            Skomentuj 0
            10 min. 4:4 - Wisła mogła na wyjść na dwubramkowe prowadzenie, ale rzut Angel Montoro łatwo obronił Sebastian Suchowicz. W szybkiej kontrze natychmiast uruchomiony został zaś Bartłomiej Tomczak, który doprowadził do remisu.
            Skomentuj 0
            9 min. 3:4 - Dobrze grają z kołem obie ekipy w pierwszych minutach. Wiślaków na prowadzenie wysunął właśnie Kamil Syprzak. Dodatkowo Nafciarze przejęli piłkę w obronie, blokując rzut rywali.
            Skomentuj 0
            8 min. 3:3 - Dobra gra blokiem zabrzan kończy się interwencją Sebastiana Suchowicza. Górnik ponownie spróbował zagrać akcję do skrzydła - Bartłomiej Tomczak nie pomylił się tym razem.
            Skomentuj 0
            7 min. 2:3 - Górnik grę w przewadze próbował zakończyć rzutem z lewego skrzydła, ale rzut Bartłomieja Tomczaka obronił Rodrigo Corrales. Wisła wygrała grę w przewadze!
            Skomentuj 0
            6 min. 2:3 - Kapitalna akcja Wisły - Nafciarze mimo gry w osłabieniu znaleźli miejsce dla Tiago Rochy na kole. Portugalczyk nie pomylił się tym razem w starciu z Suchowiczem i wyprowadził swój zespół na prowadzenie.
            Skomentuj 0
            6 min. 2:2 - Marek Daćko doprowadza do remisu i dodatkowo "wyrzuca" na ławkę kar Kamila Syprzaka. Wisła przez najbliższe dwie minuty grać będzie w osłabieniu.
            Skomentuj 0
            5 min. 1:2 - Faul w ataku Michała Kubisztala kończy się kontrą Wisły, którą powstrzymuje Sebastian Suchowicz! Kapitalna dyspozycja "Suchego" w pierwszych minutach meczu!
            Skomentuj 0
            4 min. 1:2 - I Wisła obejmuje prowadzenie za sprawą bramki Kamila Syprzaka po kontrze w drugie tempo. Wcześniej co prawda Sebastian Suchowicz obronił rzut płocczan, ale Górnicy nie wykorzystali swojej okazji.
            Skomentuj 0
            3 min. 1:1 - Szybka odpowiedź Wisły - ładną indywidualną akcją popisał się grający dzisiaj na środku rozegrania Ivan Nikcević.
            Skomentuj 0
            2 min. 1:0 - Długo rozgrywali swoją akcję Górnicy, ale ostatecznie dopięli swego. Mariusz Jurasik obsłużył podaniem Marka Daćko, a ten nie pomylił się z koła.
            Skomentuj 0
            1 min. 0:0 - Ze środka rozpoczęli płocczanie, ale w swej pierwszej próbie nie zdołali zdobyć bramki. Skuteczną interwencją popisał się Sebastian Suchowicz.
            Skomentuj 0
            Skomentuj 0
            Szczypiorniści Orlen Wisły Płock są już na parkiecie hali w Zabrzu, trwa prezentacja zawodników Górnika. Zaczynamy już za chwilę!
            Skomentuj 0
            Zawodnicy obu ekip powoli kończą już rozgrzewkę, pierwszy gwizdek za niewiele ponad dziesięć minut. Ze względu na transmisję telewizyjną starcie rozpocznie się o godz. 18:10.
            Skomentuj 0
            Dla Nafciarzy spotkanie w Zabrzu rozpocznie maraton listopadowych gier. Podopieczni Manolo Cadenasa w najbliższych tygodniach rozegrają ważne mecze w Lidze Mistrzów, już w niedzielę na krajowym podwórku podejmą zaś Vive Tauron Kielce.
            Skomentuj 0
            W jakich składach przystąpią do dzisiejszego meczu obie drużyny? Trener zabrzan, Patrik Liljestrand, będzie mógł dzisiaj skorzystać ze wszystkich swoich zawodników, w kadrze Wisły zabraknie jedynie Mariusza Jurkiewicza. W pełni sił jest natomiast Alexander Tioumentsev.
            Skomentuj 0
            Obie ekipy tegoroczną rywalizację na krajowym podwórku rozpoczęły bardzo dobrze. Górnik w sześciu meczach zgromadził 10 punktów, Orlen Wisła natomiast po sześciu spotkaniach ma na swym koncie o jedno oczko więcej.
            Skomentuj 0
            Po dwutygodniowej przerwie reprezentacyjnej szczypiorniści klubów PGNiG Superligi mężczyzn wracają do gry! Zanim w nadchodzący weekend rozegrana zostanie 8. kolejka zmagań, w Zabrzu w zaległym meczu 6. serii gier spotkają się medaliści sezonu 2013/14 - Górnik Zabrze i Orlen Wisła Płock! Kto wyjdzie górą z tego pojedynku? Witam i zapraszam na relację LIVE!