Rio 2016: czarna środa Polaków? Nie w ich wykonaniu. Zobacz naszych bohaterów i antybohaterów

Olga Krzysztofik

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej

Ćwierćfinałowy bój stoczyli również nasi szczypiorniści. Ich przeciwnikiem była Chorwacja, która w styczniu pozbawiła ich awansu do półfinału mistrzostw Europy. To Chorwaci mieli wszystko do stracenia, byli stawiani w roli zdecydowanego faworyta. Ale na boisku lepsi byli Polacy, którzy po pierwszej połowie prowadzili 18:14.

W ostatnich kilkunastu minutach zrobiło się nerwowo. Najpierw Chorwaci zniwelowali straty do jednej bramki, a potem doprowadzili do remisu. Jednak zimną krew zachowali Polacy i to oni mogli cieszyć się z awansu do półfinału po wygranej 30:27.

O finał Biało-Czerwoni zagrają z Danią (w nocy z piątku na sobotę, godzina 1:30 czasu polskiego).

==> Zobacz także prosto z Rio: Tałant Dujszebajew: Mamy nowy turniej i nowe marzenia

Czyj występ najbardziej zapadł w pamięć?