MŚ 2018: pierwsze miejsca w szóstce zajęte. Zobacz tabele po sobotnich meczach

Połowa z sześciu miejsc w III fazie mistrzostw świata jest już zajęta. W niedzielę zapadną ostateczne rozstrzygnięcia. Zobacz, jak prezentują się mundialowe tabele po siedmiu kolejkach.

Krzysztof Sędzicki
Micah Christenson i Matt Anderson WP SportoweFakty / Olga Król / Na zdjęciu: Micah Christenson i Matt Anderson
Reprezentacja Włoch już przed rozpoczęciem wieczornego starcia z Rosją miała w kieszeni pierwsze miejsce w grupie E. Italia doznała jednak pierwszej porażki w turnieju. Po dramatycznym, ale pięknym boju Sborna wygrała 3:2, dzięki czemu znacznie przybliżyła się do awansu. W pierwszym meczu dnia w Mediolanie Holendrzy w czterech setach poradzili sobie z Finami.

Zwycięstwo w grupie F triumfem 3:0 nad Słowenią przypieczętowała Brazylia. Większej historii nie miało też drugie spotkanie dnia, w którym Belgiowie wygrali w takim samym stosunku z Australijczykami. Czerwone Smoki mają jeszcze matematyczne szanse na awans z drugiego miejsca w grupie, ale muszą liczyć na wysoką porażkę Francji z Argentyną, Polski z Serbią, a sami powinni zdeklasować Canarinhos.

Bilety do Turynu bukować mogą również Amerykanie. To już w tej chwili jedyna niepokonana drużyna na włosko-bułgarskim mundialu. W sobotę siatkarze spod Gwieździstego Sztandaru nie pozostawili złudzeń Bułgarom bijąc ich w trzech setach. Podział punktów nastąpił w spotkaniu Kanadyjczyków. z Iranem. Wygrali ci pierwsi (3:2) i tym samym szanse na dalszą grę Persów w turnieju trzeba określić jako iluzoryczne.

Najciekawsza jest sytuacja w "polskiej" grupie H. Tutaj wciąż szanse na awans z pierwszego lub drugiego miejsca mają Serbowie, Polacy i Francuzi. Plavi bez większych kłopotów rozprawili się z Argentyną (3:0), zaś Les Bleus przedłużyli swoje nadzieje na dalszą grę dzięki wygranej z Biało-Czerwonymi w czterech setach.