Liga Narodów Kobiet. Świetne wejście Alagierskiej. Oceny po meczu Polska - Holandia

Polki pokonały w Apeldoorn Holandię 3:1, zapisując na swoje konto piąte zwycięstwo w tegorocznej Lidze Narodów Kobiet. Cichą bohaterką spotkania została Klaudia Alagierska, której wejście na boisko w trzecim secie odwróciło losy rywalizacji.

Adrian Nuckowski

Rozgrywające:

Marlena Pleśnierowicz - 4

Julia Nowicka - bez oceny

Zawodniczka Chemika Police ma za sobą kolejny udany występ. Niestety w pewnych momentach spotkania, podobnie jak w starciu przeciwko Brazylii, zdarzały jej się wpadki. Patrząc jednak na całokształt rywalizacji z Holandią, Marlena zagrała bardzo przyzwoite zawody. W końcówce pierwszego seta na boisku pojawiła się Nowicka, ale przebywała na parkiecie zbyt mało czasu, aby zasłużyć na konkretną ocenę.

Skala ocen: 1 - bardzo słabo, 2 - słabo, 3 - przeciętnie, 4 - dobrze, 5 - bardzo dobrze, 6 - rewelacyjnie

Czy polskie siatkarki awansują do turnieju finałowego Ligi Narodów 2019?