Naj... fazy grupowej Ligi Mistrzów 2014/15

Natalia Witczyk

Najboleśniejsze porażki polskich zespołów: Asseco Resovia Rzeszów - Berlin Recycling Volleys 0:3, Lokomotiw Nowosybirsk - Jastrzębski Węgiel 3:0
Nie tak wyobrażali sobie wyjazd do Nowosybirska zawodnicy Jastrzębskiego Węgla. Po zaledwie siedemdziesięciu czterech minutach gry, drużyna Roberto Piazzy musiała schodzić z parkietu pokonana. Jastrzębianie zdobyli w tym meczu zaledwie pięćdziesiąt cztery punkty, notując 42 proc. skuteczności w ataku oraz aż piętnaście zepsutych serwisów. Pomimo dotkliwej porażki, kilka dni później drużyna ze Śląska pokonała w ligowym spotkaniu PGE Skrę Bełchatów.

Słaby pojedynek w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów rozegrali także wicemistrzowie Polski. Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów w trzech setach ulegli drużynie z Berlina. Mało kto spodziewał się, że we własnej hali rzeszowianie są w stanie zagrać tak słabo, zapisując na swoim koncie jedynie pięćdziesiąt siedem "oczek". Jednak już dwa tygodnie później zespół prowadzony przez Andrzeja Kowala zrewanżował się rywalom, wygrywając 3:2.