Naj... 19. kolejki Orlen Ligi

Michał Kaczmarczyk

Najlepszy powrót z dalekiej podróży: Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza w drugim secie spotkania z KSZO Ostrowiec SA
Co prawda opisywana sytuacja wydarzyła się w rozgrywanym 4 lutego zaległym meczu 13. kolejki Orlen Ligi, ale trudno nie wspomnieć o wyjątkowym przebiegu tej partii. Przyjezdne grały z ekipą z Dębowego Miasta bez kompleksów i przy stanie 23:17 dla KSZO w drugim secie wydawało się, że wyrównają one stan rywalizacji w całym spotkaniu. Wtedy zawodniczki Dariusza Parkitnego przestały kończyć swoje ataki i grały niezwykle zachowawczo, a dąbrowski MKS raz po raz zdobywał punkty dzięki blokowi i zagrywce, co pozwoliło mu wygrać 25:23! Zagrałyśmy bez pomysłu i myślę, że właśnie to było przyczyną porażki w tej odsłonie - wyjaśniała przyczynę niespodziewanej przegranej Barbara Bawoł.