Zagraniczne media po meczu Polska - Rosja: Radosne spotkanie, pierwsze dwa sety jak sen dla Polek

Tomasz Rosiński
"championat.com"

"championat.com": Droga do Rio. Niesamowity początek Rosjanek w Ankarze

Początkowo Polska dokonywała cudów w obronie i bloku, podczas kiedy rosyjski zespół miał problemy z własną grą. Różnicę robiła przede wszystkim rozgrywająca Joanna Wołosz, którą wspomagała Anna Werblińska. Rosjanki popełniały błędy, szczególnie w przyjęciu (19:25, 18:25).

Warto było czekać - Rosja obudziła się z letargu w trzecim secie. Trudna do zatrzymania była Ljubuszkina, nie było już tyle błędów w rosyjskich szeregach, a w reprezentacji Polski na wyczerpaną fizycznie i emocjonalnie wyglądała Katarzyna Skowrońska-Dolata (25:22, 25:14).

W piątej odsłonie kontuzjowaną Wołosz zastąpiła Bełcik. Po zmianie stron w tie-breaku Sborna prowadziła 9:6, ale polskie siatkarki odrobiły straty z nawiązką za sprawą Kurnikowskiej (9:10). Jednak blok sprawił, że wszystko zakończyło się szczęśliwie dla rosyjskich zawodniczek (15:10) - obwieścił "championat.com".