Zagraniczne media po meczu Polska - Rosja: Radosne spotkanie, pierwsze dwa sety jak sen dla Polek

Tomasz Rosiński
"CEV"

"CEV": Rosja osiągnęła zwycięstwo w tie-breaku po świetnym powrocie w meczu otwarcia grupy B

Rosja, mistrz Europy, wygrała swój pierwszy mecz z Polską w grupie B po tie-breaku. Rosjanki dokonały tego po trudnej przeprawie i powrocie po przegraniu dwóch pierwszych setów.

Rosyjski zespół to uczestnik pięciu ostatnich igrzysk olimpijskich, podczas gdy Polki ostatni raz grały na nich w 2008 roku. Polskie siatkarki dobrze rozpoczęły walkę o bilety do Rio, a w ich szeregach brylowały Anna Werblińska i Katarzyna Skowrońska-Dolata. Różnicę robiła także Joanna Wołosz i Biało-Czerwone prowadziły 2:0 w setach.

Rosja, po zdecydowanych porażkach w dwóch pierwszych partiach, zaczęła grać lepiej w trzeciej odsłonie (12:10, 20:15). Jednak srebrne medalistki Igrzysk Europejskich w Baku nie zamierzały dawać za wygraną po świetnych zagrywkach Natalii Kurnikowskiej (21:22). Ostatecznie Rosjanki potrafiły zwyciężyć po bloku Koszeliewej (25:22).

Polska maszyna już nie była tak dobrze naoliwiona jak w dwóch pierwszych częściach rywalizacji (12:5, 25:14). W tie-breaku Polki znów za sprawą serwisu Kurnikowskiej odrobiły straty z nawiązką (od 9:6 do 9:10), ale set ponownie padł łupem Rosji (15:10) i zakończył ten radosny mecz - poinformował portal Europejskiej Konfederacji Siatkówki (CEV).