Takiej serii jeszcze nie było. Rekordy sezonu PlusLigi 2018/2019

Anna Bagińska

Najdłuższy i najkrótszy set

Najdłuższy set w tym sezonie zakończył się wynikiem 38:36 i tak wysoki wynik padł w dwukrotnie. Najpierw w spotkaniu MKS Będzin - Indykpol AZS Olsztyn w 16. kolejce, a potem w ostatniej rundzie gier pomiędzy ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle i PGE Skrą Bełchatów. Dodajmy w ramach ciekawostki, że te drużyny, które wygrały najdłuższe sety, triumfowały potem także w całym meczu.

Jeżeli chodzi zaś o długość tie-breaka, to tutaj popisali się panowie z południa Polski. Mecz 10. kolejki pomiędzy MKS Będzin i GKS Katowice zakończył się w piątym secie wynikiem 26:24 dla gości.

Dla porównania najbardziej jednostronny set został rozegrany w meczu 10. kolejki pomiędzy Cuprum Lubin i Indykpolem AZS-em Olsztyn. Zawodnicy z Zagłębia Miedziowego pozwolili rywalom zdobyć w tym czasie zaledwie 10 punktów.

Który z poniższych wyników robi największe wrażenie?