Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis
)

Rio 2016: w wiosce olimpijskiej nie lubią Rosjan? Pływaczka twierdzi, że skradziono im flagi

Czyżby ktoś starał się sprowokować rosyjskich sportowców w wiosce olimpijskiej? O szczegółach opowiada Aleksandra Packiewicz, która uprawia pływanie synchroniczne. Piękna sportsmenka zapewnia: "Nie damy się złamać i będziemy pracować jeszcze ciężej".
 Redakcja
Redakcja
Fot. AP/FOTOLINK/EAST NEWS

Przez wielką aferę dopingową rosyjscy sportowcy nie mają łatwego życia podczas igrzysk w Rio. Srebrna medalistka w pływaniu na 200 m stylem klasycznym Julia Jefimowa przekonała się o tym na własnej skórze. Podczas startów kibice ją wygwizdywali, a rywalki wyraźnie ją ignorowały, nie chcąc podać jej ręki.

"Antyrosyjska" atmosfera podobno panuje również w wiosce olimpijskiej. - Wszyscy pytają nas o nastawienie innych sportowców do Rosjan. Dlaczego mamy siedzieć cicho? Oni nie mają do nas szacunku - stwierdziła wprost Aleksandra Packiewicz, która podczas igrzysk jest bardzo aktywna na portalach społecznościowych.

Piękna reprezentantka Rosji w pływaniu synchronicznym zdradziła, że ktoś celowo próbuje wyprowadzić z równowagi jej drużynę.

27-latka twierdzi, że doszło do kradzieży flag Rosji.

- Rano na przykład pod drzwiami znaleźliśmy potargane i związane na węzeł dwie rosyjskie flagi, które później w ogóle zniknęły. Ale nie damy się złamać i sprowokować. Nadal będziemy się uśmiechać i pracować jeszcze ciężej - obiecała Packiewicz.

Rzecznik prasowy rosyjskiej kadry olimpijskiej potwierdził dziennikarzom, że doszło do incydentu, o którym mówi Packiewicz. Nie zdradził jednak żadnych szczegółów.

Walka o medale w pływaniu synchronicznym rozpoczyna się w niedzielę. Rosjanki są faworytkami tej konkurencji. W Londynie cztery lata temu zdobyły dwa złote krążki - w duecie i drużynowo. Packiewicz była w tej drugiej ekipie.

Na kolejnych stronach zobaczysz zdjęcia rosyjskiej reprezentantki, która ujawniła "aferę flagową".

Czy rosyjscy sportowcy zasłużyli na takie traktowanie w Rio?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportowyBar na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd

Komentarze (6):