Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis
)

Jej szybkość i pięści ze stali zachwyciły Tysona. Tak bije 9-letnia bokserka z Kazachstanu

Evnika Saadvakass jeździ po świecie i prezentuje swoje umiejętności bokserskie. W zeszłym roku w ciągu 30 sekund potrafiła uderzyć aż 221 razy w worek trzymany przez eksczempiona Nikołaja Wałujewa. Czy to przyszła mistrzyni świata?
Przemek Sibera
Przemek Sibera

W 2015 roku do sieci trafiło nagranie, na którym ośmioletnia dziewczynka Evnika Saadvakass z Kazachstanu łamie drzewo pięściami (patrz strona nr 2). Film zrobił wielką furorę, obejrzały go setki tysięcy ludzi na całym świecie. Jej szybkie pięści zachwyciły największe gwiazdy świata sportów walki - z Mike'em Tysonem i Rondą Rousey na czele.

- Na początku plan był taki, że Evnika będzie uderzać bez dotykania pnia, aby poćwiczyć precyzję. Potem zaczęła jednak trafiać coraz mocniej, a gdy drzewo zaczęło się łamać, była tak podekscytowana, że kontynuowała uderzanie w nie. Dobrze, że miałem ze sobą kamerę - opowiada ojciec młodej bokserki Rustam Saadvakass.

Evnika przygodę z boksem rozpoczęła w wieku czterech lat. Trenuje razem z braćmi i siostrami pod okiem taty. Od początku zdradzała wielki talent. - Evnika ma nawet więcej niż talent. Posiada również charyzmę, co się czuje, gdy się na nią patrzy. To dlatego ludzie z całego świata się nią zachwycają i przylatują, żeby poznać ją osobiście i wspólnie poćwiczyć - mówi Rustam.

Rodzice młodej bokserki w ostatnich miesiącach mają niewiele czasu dla siebie. Evnika regularnie dostaje oferty występów w różnych programach telewizyjnych - z Rosji, USA, a nawet Japonii. Firmy chcą, aby promowała ich produkty. W 2015 roku dostała nawet małą rolę w filmie. - Evnika nie zdaje sobie sprawy, że jest sławna. Codziennie trenuje, słucha muzyki, ogląda kreskówki. Jak normalne dziecko w jej wieku - tłumaczy Saadvakass senior.

Dziewięciolatce fani nadali kilka przydomków - "Dziewczynka z pięściami ze stali", "Królowa pięści", "Błyskawica". Liczą, że w przyszłości zrobi wielką karierę w boksie. Ojciec nie zamierza jej jednak do niczego zmuszać. - Nauczyłem ją, jak uderzać, bronić się, myśleć jak bokser. Ale to jej decyzja, czy pójdzie w tym kierunku. Sportowcy mogą wygrywać, ale nigdy nie zostaną wielcy, jeśli nie będą mieli w sobie pasji i ciągłych chęci do doskonalenia - stwierdza.

Warto wspomnieć, że w 2016 roku Saadvakass wystąpiła w rosyjskim show dla dzieci "Najlepsza ze wszystkich" u boku Nikołaja Wałujewa. Pobiła wtedy rekord życiowy (patrz strona nr 5). Dziewczynka w ciągu 30 sekund uderzyła w worek bokserski trzymany przez byłego mistrza wagi ciężkiej aż 221 razy (jej wcześniejszy rekord wynosił 206 ciosów).

Zobacz zdjęcia i filmy młodej bokserki z Kazachstanu. Robią niesamowite wrażenie!

Czy Evnika Saadvakass zrobi karierę w boksie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportowyBar na Facebooku
inf. własna/www.saadvakass.com
Zgłoś błąd

Komentarze (16):

Zobacz więcej komentarzy (3)