Belgijskie media chwalą Huberta Hurkacza. "Zniszczył go"

W sobotę łatwiejszą przeprawę niż Iga Świątek miał Hubert Hurkacz. Polak wygrał z Davidem Goffinem w trzech setach. Belg najdłużej powalczył na inauguracje. Następnie wrocławianin rządził na korcie i nie pozostawił rywalowi żadnych złudzeń.

Jakub Fordon

"Może się pakować"

Ależ to był rewanż za porażkę w Rzymie od Huberta Hurkacza! Polak w premierowej odsłonie przełamał rywala dopiero pod koniec, jednak w dwóch kolejnych setach David Goffin ugrał zaledwie trzy gemy. Wrocławianin zwyciężył 7:5, 6:2, 6:1 i zameldował się w IV rundzie Rolanda Garrosa.

"Polak, trzynasty tenisista na świecie był o poziom wyżej niż Goffin. Po emocjonującym pierwszym secie Goffin zdecydowanie przegrał kolejne sety, co oznacza, że może się pakować" - napisano na belgijskiej stronie Standaard.be.

Czy Hubert Hurkacz awansuje do ćwierćfinału?