Ukraińskie media skomentowały mecz Świątek z ich rodaczką

Iga Świątek w meczu z Łesią Curenko od samego początku prezentowała się znakomicie. Ostatecznie po 29 minutach mogła cieszyć się z awansu do ćwierćfinału Rolanda Garrosa, bo jej rywalka skreczowała. Spotkanie to skomentowały ukraińskie media.

Jakub Fordon

sport24.ua

"Mecz nie zaczął się dobrze dla Curenko. W pierwszym secie przegrała dwa gemy przy swoim serwisie, a po piątym wezwała lekarza. W momencie, gdy znakomicie grająca polska tenisistka prowadziła 5:1, Łesia wycofała się z meczu" - czytamy w ukraińskim serwisie internetowym sport24.ua.

"Było to trzecie spotkanie tych tenisistek. Łesia przegrała dotychczas wszystkie i wciąż nie znalazła sposobu na Świątek. Pierwsza porażka miała miejsce w zeszłym roku na Rolandzie Garrosie, druga w tym sezonie w Rzymie" - dodano.

Przeczytaj także relację meczową:
Pół godziny gry po długim oczekiwaniu na mecz. Awans Igi Świątek po kreczu Ukrainki