Nice Polska Liga Żużlowa: 13. kolejka
16 sie 2015 17:00
Szczegółowe wyniki
H.Skrzydlewska Orzeł Łódź
51
Nr Zawodnik 1234567 Suma
9 Hans Andersen 2* 3 1 3 3 12+1
10 Rohan Tungate 3 t 3 1 2* 9+1
11 Jakub Jamróg 2 3 3 3 0 11
12 Damian Adamczak 0 0 d d 0
13 Witalij Biełousow 2 3 3 3 3 14
14 Sebastian Niedźwiedź 2 1 0 d 3
15 Marcin Kościelski 1* 1* d 2+2
ŻKS Ostrovia
39
Nr Zawodnik 1234567 Suma
1 Michał Szczepaniak 0 2 1 1 1 5
2 Oskar Ajtner-Gollob 1 1* 2 d 4+1
3 Mikkel Michelsen 3 2 2 2 2 11
4 Mateusz Szczepaniak 1 d 0 1 - 2
5 Rune Holta 3 2 2 2 1* 10+1
6 Norbert Krakowiak 0 1* - 1+1
7 Mateusz Borowicz 3 0 1 2 d 6
Bieg 15
51
3 : 3
39

Biełousow na pierwszym łuku mocno walczył na łokcie i pomknął do przodu po zwycięstwo. Jamróg z kolei dojechał do mety na defektującym motocyklu.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 14
48
5 : 1
36
Mateusz Borowicz Rezerwa zwykła za Mateusz Szczepaniak
d

W drugiej odsłonie kolejny raz w tym meczu goście wygrali start i wysunęli się na podwójne prowadzenie. Znów jednak zawodnicy ŻKS Ostrovii szybko tracili miejsca na dystansie i obcokrajowcy Orła zapewnili swojej drużynie niespodziewany triumf. Borowicz defekt na ostatnim miejscu.

Na pierwszym łuku upadł Borowicz. Powtórka w pełnej obsadzie. Łódzcy kibice skandują nazwisko młodego zawodnika, który zjechał karetką do parku maszyn, ale jest zdolny do dalszej jazdy.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 13
43
3 : 3
35

Kolejny start wygrany przed podopiecznych Marka Cieślaka. Gospodarze świetnie jednak spisują się na dystansie, co pokazał Andersen, który już na drugim łuku był na prowadzeniu. Kolejny bezbarwny bieg Adamczaka i defekt na ostatniej pozycji.

Przerwa.

-> SPAR Falubaz chciał złożyć protest. "To nie pachniało jak metanol"

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 12
40
3 : 3
32
Mateusz Borowicz Rezerwa taktyczna za Norbert Krakowiak
2

Goście wyszli ze startu na dwóch pierwszych pozycjach, ale znów piękny bieg zanotował Jamróg. Zawodnik Orła w znakomity, widowiskowy sposób na dystansie wyprzedził zarówno Szczepaniaka jak i Borowicza. Defekt Niedźwiedzia na czwartej pozycji.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 11
37
4 : 2
29

Ostra walka na łokcie na pierwszym łuku, z którego na prowadzenie wysunął się Gollob. Młody zawodnik szybko spadł jednak na trzecie miejsce, za plecy dwójki gospodarzy. Chwilę później zdecydowanie minął go jeszcze Michelsen, który na dystansie pokonał Tungate'a.

Podczas równania z polewaczki wylała się woda i organizatorzy starają się teraz poprawić stan nawierzchni.

-> Zobacz galerię z pięknymi podprowadzającymi!

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 10
33
3 : 3
27

Po pierwszym łuku Holta był na prowadzeniu, jednak na kolejnym wirażu bardzo łatwo poradził sobie z nim Jamróg. Adamczak jechał na końcu stawki i zanotował defekt.

Przerwa na równanie toru. Ostrowianie już zdobyli tyle samo punktów, ile krakowianie w Ostrowie, więc bonus na sto procent powędruje do ekipy z Wielkopolski.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 9
30
4 : 2
24

Tungate znów świetnie ze startu. Do samego końca naciskał go jednak Michelsen. Daleko za tą walczącą parą jechali Andersen i Szczepaniak, choć Duńczyk bez problemu wywalczył jeden punkt.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 8
26
3 : 3
22-> O lidze dwóch prędkości, mesjaszu speedwaya, Nickim Pedersenie, zwycięskim luzie i nie tylko - najnowszy tekst od Grzegorza DrozdaPierwszy ze startu był Ajtner-Gollob, ale dość szybko na dystansie poradził sobie z nim Biełousow. Goście bez szans w walce o zwycięstwo. Kościelski daleko z tyłu zanotował defekt.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 7
23
3 : 3
19
Sebastian Niedźwiedź Taśma Rohan Tungate
0

Od startu zanosiło się na kolejne biegowe zwycięstwo Orła. Niezagrożony bowiem do mety na prowadzeniu jechał Andersen, a na trzeciej pozycji znajdował się Niedźwiedź. Na czwartym okrążeniu młody żużlowiec zanotował jednak upadek, choć wstał i dojechał do mety na ostatnim miejscu.

Przerwa na równanie toru.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 6
20
4 : 2
16

Tym razem to zawodnicy Orła znakomicie rozegrali start i pierwszy łuk. Zdecydowane zwycięstwo Biełousowa. Niedźwiedź z kolei przez dwa okrążenia dzielnie bronił się przed Michelsenem, ale w końcu uległ. Defekt Szczepaniaka na ostatnim miejscu.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 5
16
3 : 3
14

Goście znów po starcie wyszli na dwie pierwsze pozycje, ale Jamrogowi wystarczyło jedno okrążenie aby wyprzedzić dwójkę zawodników z Ostrowa. Zwycięstwo łodzianina z dużą przewagą. Do walki włączył się też Adamczak, który mocno naciskał Golloba i przegrał z nim o błysk szprychy.

-> Sprawdź swoją wiedzę! Rozwiąż nasz quiz żużlowy!

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 4
13
3 : 3
11

Znakomity start ostrowian, po którym objęli oni podwójne prowadzenie. Borowicz szybko jednak został wyprzedzony przez dwójkę zawodników Orła. Na torze utworzyły się dwie pary i żużlowcy toczyli bardzo emocjonujące boje o pierwszą i trzecią pozycję. Świetny bieg.

Przerwa na równanie toru.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 3
10
2 : 4
8

Po starcie bieg układał się remisowo, ale na drugim łuku Adamczak dał się wyprzedzić Szczepaniakowi. Michelsen odniósł pewne zwycięstwo i Jamróg nawet na moment mu nie zagroził.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 2
8
3 : 3
4

Borowicz zdecydowanie wygrał bieg, choć przez pewien czas dość blisko niego jechał Niedźwiedź. Z tyłu zaś w kontakcie jechali Kościelski i Krakowiak, ale zawodnik gości miał problemy z płynną jazdą i był bliski upadku.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 1
5
5 : 1
1

Tungate wygrywa z ogromną przewagą. Gospodarze świetnie wyszli ze startu i na dystansie nie dali żadnych szans parze gości.

17:04 - Wylosowano II zestaw startowy. Na trybunach jest około 2 000 osób, ale przed kasami są jeszcze spore kolejki. Za chwilę żużlowcy wyjadą do pierwszego biegu.

16:57 - Zaczyna się prezentacja.

16:32 - Rozpoczęła się próba toru. Wystąpią w niej Michelsen i Michał Szczepaniak z ŻKS Ostrovii oraz Tungate i Niedźwiedź z Orła.

16:25 - Składy potwierdzone. W drużynie Orła zadebiutuje dziś Marcin Kościelski. W ekipie ŻKS Ostrovii nie zobaczymy zaś Nicklasa Porsinga. Zastąpi go Oskar Ajtner-Gollob. Drugim juniorem będzie zaś Norbert Krakowiak.

15:45 - W Łodzi jest ciepło, około 28 stopni Celsjusza, ale jednocześnie pochmurno. Nie ma jednak zagrożenia dla rozegrania meczu.

Jak niedzielne mecze typują eksperci SportoweFakty.pl?


-> Typy Krzysztofa Cegielskiego


-> Typy Rafała Dobruckiego


-> Typy Władysława Komarnickiego


-> Typy Sławomira Kryjoma


-> Typy Mariana Maślanki


-> Typy Marty Półtorak


-> Typy SportoweFakty.pl

Pierwszy tegoroczny mecz obu drużyn na stadionie w Ostrowie padł łupem gości dzisiejszego spotkania. ŻKS Ostrovia w maju rozgromiła Orła 63:27. Więcej o tym starciu można przeczytać TUTAJ.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja