)

Polska - Kazachstan. Pan kapitan i reszta (oceny)

Pan kapitan i reszta - oto reprezentacja Polski w meczu z Kazachstanem. Wygraliśmy 3:0 i na szczęście to nie jazda figurowa, gdzie punkty przyznaje się za styl. Oto, jakie oceny dostali od nas nasi piłkarze.
Jacek Stańczyk
PAP

Kamil się obudził!

Łukasz Fabiański - 6 - Kiedy w pierwszej połowie jednym zwodem wymanewrował napastnika, mogliśmy poczuć, że jest pewny. Że o czterech golach wbitych mu przez Duńczyków nie pamięta. I ponownie nie dał Adamowi Nawałce argumentu, aby wrócić na ławkę. Kamil Glik wisi mu porządne piwo, bo w pierwszej połowie, po zbyt słabym zagraniu obrońcy, Fabiańsku uratował mu skórę.

Kamil Glik - 6.  No właśnie, Glik... Gdy przed meczem pod Stadionem Narodowym rozmawiałem z kibicami, to jeden z nich rzucił do kamery: Pazdan, obudź się! I Pazdan się obudził, tylko dlaczego spał jego kolega ze środka obrony. Glik rozpoczął ten mecz, jakby właśnie ktoś go wyrwał z łóżka w środku nocy i kazał recytować wiersze. Był zagubiony. Z łatwością ograł go jeden z Kazachów, ale z pomocą przyszedł Pazdan. Potem ta akcja z Fabiańskim. Im dalej w mecz, tym poczuł się pewniej, strzelił gola. I wszystkim nam ulżyło.

Michał Pazdan - 6.  Za to Pazdan! Temu to się ostatnio dostało. I słusznie, bo z herosa prawdziwych filmów akcji znowu stał się groźnym bajkowym misiem - Kung Fu Pazdan. Tyle że w bajce konsekwencji głupich ruchów się nie ponosi. Na boisku już tak. W poniedziałek wrócił bohater. Grał pewniej niż Glik. W 14. minucie, gdy Murtazajew minął Glika, ruszył do niego w pole karne jak torpeda na U-boota. Były dwie możliwości: albo Kazacha zmiecie z murawy razem z piłką, albo urwie mu nogę. Na szczęście to był stary, dobry Pazdan. Wygrała opcja numer 1. I byliśmy spokojniejsi.

Skala 1-10 (wyjściowa 6)

Czy Robert Lewandowski będzie królem strzelców el. MŚ 2018?