Dublety i hat-trick. Najlepsi I-ligowcy 18. kolejki według portalu WP SportoweFakty

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Łukasz Laskowski / Na zdjęciu: piłkarze GKS-u Katowice (w środku Jakub Wawrzyniak)

Coraz więcej kanonad na zapleczu Lotto Ekstraklasy. W Mielcu padło siedem goli, a w Tychach sześć. Bohaterów meczów w tych miastach nie mogło zabraknąć w jedenastce kolejki.

Krzysztof Baran (GKS Katowice, 1*)

W końcówce października wskoczył do bramki zespołu z Katowic. W wygranym 2:0 meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała zachował po raz pierwszy w sezonie czyste konto. Kilkakrotnie musiał się wykazać po strzałach Górali. Za każdym razem interweniował z wyczuciem, nie można było zarzucić mu nieodpowiedzialnych zachowań.

* - liczba nominacji do "11" kolejki

Artur Bogusz (ŁKS Łódź, 4)

Wicelider rozpędził się. Na początku sezonu miał problem z regularnym punktowaniem na własnym stadionie, ale również z tym sobie poradził. Artur Bogusz zapisuje się w historii wielu spotkań albo golem albo asystą. W wygranym 2:0 pojedynku z Chrobrym Głogów skierował piłkę do bramki przeciwnika.

Kamil Szymura (GKS 1962 Jastrzębie, 4)

Środkowy obrońca jest najlepszym strzelcem swojego klubu. Kamil Szymura to specjalista od stałych fragmentów. Jego bramka zdobyta z rzutu karnego w wygranym 3:1 meczu z Wigrami Suwałki była piąta w sezonie. Defensywa beniaminka funkcjonowała solidnie, więc Grzegorz Drazik nie musiał często interweniować.

Jakub Wawrzyniak (GKS Katowice, 1)

Dotychczas najlepszy występ byłego reprezentanta Polski w klubie z Katowic. Swoimi pewnymi interwencjami przyczynił się do zwycięstwa 2:0 z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Drużyna z Wawrzyniakiem w składzie wygrała po raz pierwszy od 6 października i po zmianie trenera na Dariusza Dudka.

Andreja Prokić (Stal Mielec, 2)

Przyspieszyła Stal Mielec w ostatnich tygodniach. Wygrana 6:1 z Garbarnią Kraków to czwarta z rzędu podopiecznych Artura Skowronka. Andreja Prokić robi dużo pozytywnego zamieszania na połowie przeciwników. Tym razem zdobył dwie bramki. Do siatki przymierzył w trzech z ostatnich czterech meczów.

Łukasz Grzeszczyk (GKS Tychy, 1)

Tyszanie tak samo jak w poprzednim sezonie zwyciężyli z Odrą Opole na własnym stadionie i ponownie strzelili temu klubowi sporo goli. W wygranym 4:2 starciu prowadzenie podopiecznym Ryszarda Tarasiewicza dał Łukasz Grzeszczyk. Był on widoczny na murawie i także w końcówce napędzał ataki Trójkolorowych.

Maciej Domański (Raków Częstochowa, 4)

Lider drugiej linii Rakowa Częstochowa przyjechał ze swoimi kompanami do Niepołomic. Maciej Domański był najbardziej rozpoznawalnym zawodnikiem miejscowej Puszczy we wcześniejszych sezonach. W niedzielę zranił były klub. Zdobył gola i poprowadził częstochowian do zwycięstwa 3:1.

Wołodymyr Tanczyk (Stomil Olsztyn, 2)

Stomil podbił Poznań dzięki bramce Ukraińca. Wołodymyr Tanczyk przeprowadził sporo akcji na lewej stronie boiska. Jedna z nich kilka minut po przerwie zakończyła się golem, po którym olsztynianie utrzymali prowadzenie 1:0 do końca meczu.

Mateusz Klichowicz (Sandecja Nowy Sącz, 2)

Po raz drugi w sezonie zdobył gola w meczu z Chojniczanką Chojnice. Na inaugurację rozgrywek pomógł Sandecji Nowy Sącz zremisować, a tym razem ustalił wynik na 2:0. Drużyna prowadzona przez Tomasza Kafarskiego zwyciężyła po trzech nieudanych kolejkach, w których zdobyła punkt z dziewięciu możliwych.

Grzegorz Kuświk (Stal Mielec, 1)

W meczu Stali Mielec z Garbarnią Kraków padło siedem goli i była to dotychczas największa kanonada tego sezonu. Trzy razy do bramki beniaminka trafił Grzegorz Kuświk. Doświadczony napastnik potrzebował na to 20 minut. Z czterema golami na koncie już jest najlepszym snajperem zespołu z Podkarpacia.

Jakub Vojtus (GKS Tychy, 1)

W pierwszej połowie sezonu Słowak nie zdobył gola. Było to duże rozczarowanie dla kibiców w Tychach. Tuż za półmetkiem rozgrywek popisał się dubletem. Bramki Jakuba Vojtusa zdobyte w końcówce regulaminowego czasu zdecydowały o zwycięstwie 4:2 z Odrą Opole.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Kto był najlepszym piłkarzem 18. kolejki Fortuna I ligi?