Kokpit Kibice

Koronawirus. Choroba nie oszczędza nikogo. Sportowcy zarażeni groźnym wirusem

Rozprzestrzeniający się koronawirus skutecznie paraliżuje cały świat sportu. Groźnym wirusem COVID-19 zarazili się już piłkarze, koszykarze czy właściciel klubu. Z dnia na dzień lista jest coraz dłuższa.
Jakub Artych
Jakub Artych

Niepokój we Włoszech

Przypadek Daniele Ruganiego wywołał jeszcze większy strach we Włoszech. W środę Juventus Turyn oficjalnie poinformował, że 25-letni obrońca uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirus Covid-19.

Rugani cały czas miał kontakt z zawodnikami Starej Damy, dlatego nie można wykluczyć, że zarażonych piłkarzy będzie zdecydowanie więcej. W tym gronie jest reprezentant Polski Wojciech Szczęsny.

"Chcę zapewnić wszystkich, którzy się o mnie martwią, że nic mi nie jest. Wzywam wszystkich do przestrzegania zasad, bo ten wirus jest bezobjawowy. Zróbmy to dla siebie, naszych bliskich i wszystkich wokół nas" - napisał Rugani na Twitterze.

Rugani to pierwszy piłkarz z Serie A zakażony koronawirusem. Przypomnijmy, że kilka dni temu rozgrywki we Włoszech zostały oficjalnie zawieszone do 3 kwietnia. Sytuacja jest bardzo poważna.

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny filmZapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Czy wszystkie sportowe rozgrywki w Europie powinny zostać zawieszone?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
WP SportoweFakty
Zgłoś błąd

Komentarze (3):