Jego strój zachwycił świat. Tak Michał Probierz ubierał się lata temu

Adrian Hulbój
Adrian Hulbój
Fot. Dawid Biczyński WP SportoweFakty

Elegancki Probierz "wita" w Europie Neymara

Od czerwca 2013 do marca 2014 roku Michał Probierz prowadził Lechię Gdańsk. W trakcie jego kadencji drużyna z Pomorza przed własnymi trybunami zagrała ze słynną FC Barceloną. Zakończony wynikiem 2:2 mecz był wielkim wydarzeniem w Polsce, a kibice z Europy zapamiętali to spotkanie z powodu debiutu Neymara w barwach "Dumy Katalonii".

Piłkarze występujący wówczas w Lechii wspominali, że Probierz bardzo poważnie podchodził do tego starcia. Jak widać na powyższym zdjęciu, dotyczyło to nie tylko kwestii taktycznych, ale również ubioru wybranego przez niego na to spotkanie.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (8)
  • pawel kocjan Zgłoś komentarz
    Jaki strój? Dajcie loozu. 3 miesiące i wynajde lepsza kolekcje z kapelusz a. Lol
    • qqryq Zgłoś komentarz
      było elegancko ale niestety i po Polsku to znaczy ze spodniami po starszym bracie. Cały czas nie mogę zrozumieć, czemu przy przymiarce nie ubiera się butów i skraca spodni tak aby się na
      Czytaj całość
      nich delikatnie kładły z przodu a nie leżały kilkukrotnie załamując się na piszczelu. Wygląda to fatalnie. Spodnie Probierza wyglądają na styl europejski i powinny dotykać cholewki i języka. Szkoda, że cały czas umyka to większości mężczyzn skupiających sie na marynarce, bo tak pada nasz wzrok w przymierzalni. Dla uzupełnienia podam, że styl włoski z węższymi spodniami powinien odsłaniać kostkę i idealnie zgrywa się nie z półbutami a mokasynami (skarpetki jak juz są to powinny być jak najbardziej kontrastujące do reszty ubioru) zaś amerykańskie worki na ziemniaki powinny dochodzić do połowy cholewki i kończyć się gdzieś w połowie sznurowania (choć czasem spotyka się wersję ze spodniami dochodzącymi do końca cholewki i zakrywającymi całe sznurowanie). Nawet jednak w przypadku stylu amerykańskiego, spodnie powinny być tak przycięte aby tworzyć jednolitą linię z maksymalnie jednym małym załamaniem.