Polacy na świecie: Wysyp goli! Trafili Milik, "Teo", Mierzejewski, Sobiech, Parzyszek i inni

Maciej Kmita

Łukasz Teodorczyk (Dynamo Kijów)

Dobrze do Dynama Kijów wprowadza się Łukasz Teodorczyk. Po asyście w debiucie przeciwko Czornomorcowi Odessa przyszedł czas na premierowe trafienie Polaka dla ukraińskiego klubu.

"Teo" zadebiutował w Dynamie, wchodząc do gry z ławki, ale w kolejnym meczu trener Sergiej Rebrow postawił na niego już od pierwszej minuty i chyba się nie zawiódł. W 59. minucie spotkania z Zarią Ługańsk polski napastnik doprowadził do stanu 1:1, w dobrym stylu wykorzystując podanie Jeremaina Lensa.

Po dwóch występach dla 13-krotnych mistrzów Ukrainy Teodorczyk ma na koncie asystę i gola. Nieźle!