Emigranci: Co za weekend! Polacy znów błysnęli

Maciej Kmita

Adrian Mierzejewski (Al-Nassr Dubaj)

Jak na gwiazdę mistrza Arabii Saudyjskiej przystało w weekend zagrał Adrian Mierzejewski. Mecz II rundy krajowego pucharu z Al-Nahda Club (5:1) był popisem 41-krotnego reprezentanta Polski, który zdobył jedną z bramek i miał udział przy dwóch kolejnych golach swojego zespołu.

Na listę strzelców "Mierzej" wpisał się w 45. minucie uderzeniem sprzed pola karnego, które dało Al-Nassr prowadzenie 2:0, a po zmianie stron zanotował asystę drugiego stopnia przy golu Mohammeda Al-Sahlawiego na 3:0. Z kolei w 80. minucie kapitalnym prostopadłym podaniem rozpruł defensywę rywali, a jego zagranie na bramkę zamienił Modibo Maiga.