Bellamy jak Messi, przewrotka Rooneya i fajerwerki Balotellego. Te mecze przeszły do historii

Tomasz Skrzypczyński

BPL 2009-2010 Manchester united vs manchester city (4-3) from Halby on Vimeo.

20 września 2009 r. Manchester United - Manchester City 4:3[/b]

Według Sir Aleksa Fergusona były to najlepsze derby miasta w historii. Niesamowite tempo, zwroty akcji, piękne gole i zaskakujące zakończenie. To wszystko wydarzyło się w to sobotnie popołudnie na Old Trafford.

Gospodarze trzy razy obejmowali prowadzenie, jednak za każdym razem rywale odpowiadali. Gdy w 90. minucie Craig Bellamy przeprowadził indywidualną akcję i strzelił na 3:3, komentator Canal Plus porównał go do Leo Messiego.

Nie on został jednak bohaterem meczu. W szóstej minucie doliczonego czasu gry Ryan Giggs podał do Michaela Owena, który wprawił w ekstazę trybuny Teatru Marzeń. Niezapomniana chwila dla kibiców United.