Gladbach mają sposób na Bayern! To nie pierwsza wpadka mistrza z Borussią

Konrad Kostorz
Sezon 2011/2012, 18. kolejka Borussia Moenchengladbach - Bayern Monachium 3:1 (2:0) 1:0 - Marco Reus 11' 2:0 - Patrick Herrmann 41' 3:0 - Patrick Herrmann 71' 3:1 - Bastian Schweinsteiger 76'

Gladbach rozkręcali się z meczu na mecz i ich zwycięstwo w rundzie rewanżowej nad FCB nie było już sensacją. Dramat Bawarczyków na Borussia-Park zaczął się od koszmarnego błędu Neuera, który w 11. minucie (od 2:50 na filmie) wykopał piłkę wprost pod nogi Marco Reusa, a ten precyzyjnym strzałem otworzył wynik.

Później koncertowo grał Patrick Herrmann i po 71 minutach było już wiadomo, że Bayern Juppa Heynckesa polegnie w Moenchengladbach. Porażka ta wpłynęła na to, że zespół z Monachium drugi rok z rzędu nie wywalczył mistrzowskiego tytułu.

X - Havard Nordtveit

W tym samym sezonie oba zespoły zmierzyły się jeszcze w półfinale DFB-Pokal. Po meczu Bawarczycy mogli być zadowoleni, ale tylko dlatego, że lepiej egzekwowali rzuty karne. Zespół z Monachium znów nie miał łatwej przeprawy ani zdecydowanej przewagi nad rywalem.

W serii jedenastek w światło bramki nie trafił Dante (co nie przeszkodziło mu niewiele później przenieść się do klubu ze stolicy Bawarii), a po chwili Neuera nie pokonał Havard Nordtveit. Przypomnijmy, że w finale Bayern doznał upokarzającej porażki 2:5 z Borussią Dortmund po pamiętnym hat-tricku Roberta Lewandowskiego.

Czy Borussia Moenchengladbach w rundzie jesiennej zapunktuje w meczu wyjazdowym z Bayernem?