Co wiemy po 22. kolejce Ekstraklasy? "Żyleta" nie wybacza

Maciej Kmita

... że 2:0 to parszywy wynik

Czesław Michniewicz zwykł mawiać pół-żartem, pół-serio, że "prowadzenie 2:0 to parszywy wynik", ale teraz w starciu z jego Pogonią Szczecin na własnej skórze przekonała się o tym Korona Kielce. Do przerwy kończącego 22. kolejkę spotkania złocisto-krwiści wygrywali w Szczecinie z gospodarzami 2:0, by ostatecznie przegrać 2:3.

- Niezbędna była wiara, że można strzelić trzy gole w 45 minut. Podziałało. Powiedziałem w szatni, że jak mamy przegrać, to nie w takim stylu - zdradził trener Michniewicz.

Takie powroty z zaświatów nie są rzadkością w polskiej Ekstraklasie, ale akurat kibice Pogoni czekali na taki mecz aż 21 lat! Po raz ostatni Portowcom udało się wygrać spotkanie, w którym przegrywali 0:2, w marcu 1995 roku. Szczecinianie w takich okolicznościach ograli wówczas Lecha Poznań.