Od Schalke przez Mainz do Freiburga. Przypominamy jubileuszowe gole Roberta Lewandowskiego

Grzegorz Wojnarowski
Robert Lewandowski świętuje bramkę numer 100 w Bundeslidze

Gol numer 100.

7. kolejka sezonu 2015/2016, wyjazdowe spotkanie Bayernu Monachium z FSV Mainz. Lewandowski zaledwie kilka dni wcześniej zdobył pamiętne pięć goli w dziewięć minut przeciwko VfL Wolfsburg i ustawił licznik swoich goli w Bundeslidze na liczbie 99.

Na setną bramkę nie kazał długo czekać. Strzelił ją w 51. minucie spotkania w Moguncji z podania Kingsleya Comana. Kilka minut później dołożył trafienie numer 101 i monachijczycy wygrali 3:0. "Bayern zwycięża, bo Lewandowski jest w gazie" - zatytułował wówczas meczową relację ceniony magazyn "Kicker".

Czy Robert Lewandowski w sezonie 2017/2018 zostanie królem strzelców Bundesligi?