MŚ 2018. Kadra do raportu: podcięte skrzydła reprezentacji Polski

Maciej Kmita

Powrót króla

Spośród napastników reprezentacji Polski w weekend najlepiej spisał się Robert Lewandowski. Kapitan Biało-Czerwonych wrócił do gry po krótkiej przerwie spowodowanej urazem rzepki i wrócił w dobrym stylu, kompletując dublet w meczu z Werderem Brema (4:2). Dzięki tym bramkom Polak stał się najskuteczniejszym obcokrajowcem w historii Bayernu Monachium, biorąc pod uwagę rozgrywki ligowe! "Lewy" strzelił dla Bawarczyków w Bundeslidze już 94 gole - jednego więcej od dotychczasowego rekordzisty, Arjena Robbena.

Mariusz Stępiński i Łukasz Teodorczyk nie zasłużyli na pochwały. Pierwszy co prawda drugi raz z rzędu zagrał od pierwszego gwizdka, ale głośno zrobiło się o nim tylko dlatego, że został bohaterem interwencji VAR-u. Pod koniec pierwszej połowy meczu z Lazio Rzym (1:5) prowadzący spotkanie sędzia podyktował dla Chievo Werona rzut karny za rzekomy faul na Polaku, ale po zapoznaniu się z materiałem wideo cofnął swoją decyzję.

Natomiast Teodorczyk po zimowej przerwie stracił miejsce w "11" Anderlechtu na rzecz wypożyczonego z KV Mechelen Silvere'a Ganvouli. W spotkaniu z KRC Genk (1:0) wszedł do gry na ostatni kwadrans i przedłużył swoją niemoc strzelecką do 817 minut. "Teo" jest krok od wyrównania niechlubnego życiowego rekordu, który ustanowił w poprzednim sezonie, kiedy nie potrafił strzelić gola przez 833 minuty.

Arkadiusz Milik wznowił już treningi po urazie kolana, ale w kadrze na spotkanie z Atalantą Bergamo (1:0) jeszcze się nie znalazł. Broendby IF Kamila Wilczka ma przerwę w rozgrywkach, a Jakub Świerczok zamienił w weekend Zagłębie Lubin na Ludogorca Razgrad.