MŚ 2018. Kadra do raportu: Robert Lewandowski uratował honor reprezentantów Polski

Maciej Kmita

"Lewy" dał sygnał

Spośród napastników reprezentacji Polski w weekend zagrał tylko - ale jak! - Robert Lewandowski. Po 12 minutach jego Bayern Monachium przegrywał u siebie z TSG Hoffenheim 1899 0:2, by ostatecznie wygrać 5:2, a "Lewy" był jednym z bohaterów spotkania. Najpierw w 20. minucie sam zdobył kontaktową bramkę, a potem asystował przy trafieniu Kingsleya Comana, po którym Bayern objął prowadzenie.

Po meczu z Hoffenheim licznik ligowych trafień Lewandowskiego wskazuje już 18 - Polak jest oczywiście liderem klasyfikacji strzelców Bundesligi, a jego przewaga nad drugim na liście Pierrem-Emerickiem Aubameyangiem wynosi już pięć trafień.

Arkadiusz Milik dwa tygodnie temu wznowił treningi z zespołem po zerwaniu więzadła krzyżowego przedniego w kolanie, ale Maurizio Sarri jeszcze nie bierze go pod uwagę przy ustalaniu kadry meczowej. Z kolei Łukasz Teodorczyk i Mariusz Stępiński spotkania swoich drużyn obejrzeli z ławek rezerwowych. Co ciekawe, "Teo" wypadł ze składu Anderlechtu po tym, jak w środę przerwał trwającą 853 minuty niemoc strzelecką.

Weekendowy bilans napastników reprezentacji Polski:

Napastnik Klub Rywal Wynik Minuty Bramki Asysty Rozgrywki
Robert Lewandowski Bayern Monachium TSG Hoffenheim 1899 5:2 90 1 1 Bundesliga
Arkadiusz Milik SSC Napoli Bologna FC 3:1 poza kadrą - - Serie A
Łukasz Teodorczyk RSC Anderlecht Standard Liege 3:3 na ławce rezerwowych - - Jupiler Pro League
Mariusz Stępiński Chievo Werona Juventus Turyn 0:2 na ławce rezerwowych - - Serie A