MŚ 2018. Kadra do raportu: Robert Lewandowski uratował honor reprezentantów Polski

Maciej Kmita

Krychowiak w formie, powrót Grosickiego

Wszystko wskazuje na to, że Grzegorz Krychowiak ma za sobą wszystko co najgorsze. 27-latek ponownie zadomowił się w wyjściowym składzie West Bromwich Albion. Polak zagrał od pierwszego gwizdka w każdym z czterech ostatnich meczów The Baggies, a w weekend miał duży udział w tym, że jego zespół wyrzucił za burtę Pucharu Anglii Liverpool (3:1). Przy golu Jaya Rodrigueza na 1:1 zaliczył asystę drugiego stopnia poprzedzoną kapitalnym rajdem środkiem pola, a potem jego podanie na bramkę na 3:1 zamienił Craig Dawson.

Zostajemy w Anglii. Po miesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją stawu skokowego do gry wrócił Kamil Grosicki. Mecz z Notthingham Forest (2:1) Polak zaczął na ławce, a na boisku pojawił się na ostatnie 20 minut. Wszedł do gry, gdy jego zespół prowadził już 2:0, ale angielska prasa zauważyła, że dał drużynie pozytywny impuls.

Karol Linetty zwyczajowo zagrał od pierwszego do ostatniego gwizdka, ale akurat występu przeciwko Romie (1:0) nie zaliczy do specjalnie udanych. Cieszy jednak to, że odzyskał miejsce w wyjściowym składzie Sampdorii po miesięcznej przerwie spowodowanej urazem mięśniowym.

Na tym jednak dobre informacje dotyczące pomocników reprezentacji Polski się kończą. Piotr Zieliński wypadł z "11" Napoli i w meczu z Bologną (3:1) znów był tylko zmiennikiem Marka Hamsika. Jakub Błaszczykowski z powodu urazu pleców opuścił już dziesiąte z rzędu spotkanie VfL Wolfsburg - tym razem 32-latka zabrakło w meczu z Hannoverem 96 (1:0). Błaszczykowski pauzuje już blisko trzy miesiące - nie miał tak długiej przerwy w występach, odkąd w grudniu 2014 wrócił do gry po zerwaniu więzadła krzyżowego przedniego w kolanie. A Christian Streich po raz drugi z rzędu nie włączył Bartosza Kapustki do kadry meczowej FC Freiburg.

Weekendowy bilans pomocników reprezentacji Polski:

Pomocnik Klub Rywal Wynik Minuty Bramki Asysty Rozgrywki
Jakub Błaszczykowski VfL Wolfsburg Hannover 96 1:0 poza kadrą (uraz) - - Bundesliga