RB Lipsk
61' Konrad Laimer 79' Marcel Halstenberg 79' Yussuf Poulsen
Paris Saint-Germain
13' Marquinhos 42' Angel Di Maria 45+3' Presnel Kimpembe 56' Juan Bernat
0:3
Obejrzyj wideo Ukryj wideo

Paris Saint-Germain wyraźnie lepsze od przeciwnika i nie pozwoliło podopiecznym Juliana Nagelsmanna długo marzyć o historycznym awansie do finału Ligi Mistrzów. W decydującym o trofeum pojedynku wystąpi zespół ze stolicy Francji po zwycięstwie 3:0 z RB Lipsk.

Doliczone dwie minuty do podstawowego czasu.

Thomas Tuchel przygotowuje kolejnych zmienników. Niemiecki szkoleniowiec Paris Saint-Germain pozostawił sobie możliwość zamieszania w jedenastce w ostatnich minutach.

RB Lipsk. Schodzi: Lukas Klostermann. Wchodzi: Willi Orban.

W ostatnim kwadransie zrobiło się ponownie rozrywkowo. Marcel Halstenberg nieomal strzelił gola, tyle że samobójczego, ale uratował go Peter Gulacsi. Po chwili futbolówka po przeciwnej stronie boiska, gdzie Sergio Rico został wystraszony potężnym uderzeniem.

Leandro Paredes ma ogromną ochotę na strzelenie swojego gola. Kolejne celne uderzenie tego zawodnika, ale akurat po jego próbach Peter Gulacsi radzi sobie i zatrzymuje piłkę.

Żółtą kartkę otrzymał Yussuf Poulsen za niesportowe zachowanie.

Żółtą kartkę otrzymał Marcel Halstenberg za ostry faul na Neymarze.

Angelino ustawił sobie piłkę na lewej stopie i oddał mocne uderzenie zza pola karnego. Tym razem ominęło ono defensywę przeciwnika, ale nie zaskoczyło odpowiednio ustawionego Sergio Rico. W odpowiedzi kontratak Paris Saint-Germain, tyle że spektakularna wywrotka Neymara wykluczyła strzał.

Problemy RB Lipsk w ataku pozycyjnym. Ekipa z Bundesligi podejmuje coraz bardziej rozpaczliwe rozwiązania. Przed momentem nieprzygotowane uderzenie z dystansu zostało zablokowane przez ciasno ustawionych obrońców Paris Saint-Germain.

Leandro Paredes strzelił mocno zza pola karnego. Płaska próba została powstrzymana przez odpowiednio ustawionego Petera Gulacsiego.

Gra na utrzymanie Paris Saint-Germain. W poniedziałek w Lidze Europy było zwycięstwo 5:0 Interu Mediolan i może jeszcze podopieczni Thomasa Tuchela postarają się dorównać zawodnikom Antonio Conte. Przed momentem Kylian Mbappe spudłował z ostrego kąta.

RB Lipsk na połowie przeciwnika. Piłka powędrowała do wysoko ustawionego Angelino, którego dośrodkowanie zostało powstrzymane przez Paris Saint-Germain. Ekipa z Bundesligi musiała organizować się do powrotu.

Julian Nagelsmann wprowadził już czterech zawodników z ławki rezerwowych. Piłkarze, którzy opuszczają boisko, mają zrezygnowane oblicza. Czują, że pierwszy w historii finał Ligi Mistrzów przypadnie Paris Saint-Germain.

RB Lipsk. Schodzi: Kevin Kampl. Wchodzi: Tyler Adams.

Żółtą kartkę otrzymał Konrad Laimer za faul na połowie przeciwnika.

Pomeczowe relacje w "L'Equipe" czy w "Bildzie" już powoli na wykończeniu. W "11 Freunde" w ogóle nie piszą.

Juan Bernat znalazł się pod bramką przeciwnika i trafił na 3:0.

Gol! Strzelił Juan Bernat. Asystował mu Angel Di Maria.

RB Lipsk na deskach i trwa liczenie zespołu Juliana Nagelsmanna. Paris Saint-Germain strzeliło trzeciego gola i może powoli przedłużać rezerwację w hotelu. Juan Bernat został pozostawiony bez opieki w pobliżu bramki Petera Gulacsiego i strzelił głową po dośrodkowaniu rewelacyjnego w tym meczu Angela Di Marii. Sędziowie nie zdecydowali się ani na odgwizdanie spalonego, ani faulu na Nordim Mukiele.

Neymar wybiegł z pierwszym atakiem w drugiej połowie. Brazylijczyk wywalczył rzut wolny w pobliżu chorągiewki. Do popełnienia faulu został sprowokowany Nordi Mukiele.

Emil Forsberg wypracował sobie miejsce do oddania uderzenia przed polem karnym prowadzącego klubu. Potężna próba wprowadzonego z ławki rezerwowych zawodnika, jednak ponad poprzeczką w bramce Sergio Rico.

Julian Nagelsmann zareagował zmianami w przerwie.

Presnel Kimpembe ponownie popełnił przewinienie, ale sędzia jeszcze nie pomyślał o pokazaniu drugiej żółtej kartki defensorowi Paris Saint-Germain. Po krótkim rozegraniu rzutu wolnego Angelino został poskromiony dopiero w pobliżu bramki Sergio Rico.

Drugie uderzenie celne zespołu ze wschodu Niemiec. Sergio Rico nie miał problemu z powstrzymaniem sunącej po murawie futbolówki. RB Lipsk pozostaje niezależnie od niepowodzenia na połowie Paris Saint-Germain.

Wznowienie rywalizacji w Lizbonie. Julian Nagelsmann zdecydował się na wprowadzenie nowych zawodników ofensywnych w przerwie. Emil Forsberg oraz Patrik Schick mają zmienić oblicze półfinału.

RB Lipsk. Schodzi: Dani Olmo. Wchodzi: Patrik Schick.

67 procent posiadania piłki po stronie Paris Saint-Germain. Przełożyło się ono na siedem strzałów, z czego trzy były celne, a dwa zakończyły się golem. RB Lipsk postraszył Sergio Rico tylko jednym uderzeniem w lustro bramki. Niebawem wznowienie rywalizacji.

Zamiast kopnąć do przodu.

Czy RB Lipsk wyrówna po przerwie?

Paris Saint-Germain gra swobodnie i zmierza do celu.

RB Lipsk w krytycznym położeniu.

Pierwsza połowa dla Paris Saint-Germain. Po golach Marquinhosa oraz Angela Di Marii zawodnikom RB Lipsk trudno jest myśleć o awansie do finału Ligi Mistrzów. Pozostało jednak jeszcze przynajmniej 45 minut i nie wypada skreślać klubu z Bundesligi.

Żółtą kartkę otrzymał Presnel Kimpembe za faul na Danim Olmo.

Neymar akurat z rozregulowanym celownikiem, o czym przypomniał przed momentem, ale jego asysta przy golu Angela Di Marii była bajeczna.

Gol! Strzelił Angel Di Maria. Asystował mu Neymar.

Przez chwilę zrobiło się nieciekawie na boisku, ale Peter Gulacsi to rozrywkowy bramkarz. Ponownie wyprowadził futbolówkę zbyt nerwowo i doprowadził do straty w pobliżu własnego pola karnego. Paris Saint-Germain przeprowadziło błyskawiczny atak po przechwycie, a zakończył go uderzeniem z bliska Angel Di Maria. Argentyńczyk z golem i asystą, a najlepszy klub Francji coraz blizej awansu do finału Ligi Mistrzów.

Ostatni kwadrans w pierwszej połowie mniej przebojowy niż dwa wcześniejsze. Trenerzy już skoncentrowani i zastanawiają się, co przekazać swoim podopiecznym w szatniach przed drugą częścią spotkania.

Marquinhos - bohater z cienia.

Wymiana podań między obrońcami RB Lipsk w wykonaniu Neymara oraz Kyliana Mbappe. Wreszcie mistrz olimpijski z Rio de Janeiro zdecydował się na drybling, z czym akurat poradzili sobie podopieczni Juliana Nagelsmanna.

Neymar w słupek! Zaskakujące uderzenie Brazylijczyka z rzutu wolnego i nieomal wleciało ono do bramki obok spóźnionego Petera Gulacsiego. Wydawało się, że pozycja jest wymarzona do wykonania dośrodkowania, ale dlatego Neymar jest tak szczodrze wynagradzanym zawodnikiem, żeby prezentować takie nieszablonowe rozwiązania.

Wymiana podań w wykonaniu zawodników w granatowych strojach. Została przerwana przez Kevina Kampla, który sfaulował Neymara w bezpiecznej odległości od bramki Petera Gulacsiego.

Za nami pół godziny półfinału. Lepsze sytuacje podbramkowe stworzyło na początku meczu Paris Saint-Germain, co znalazło odzwierciedlenie w wyniku. Później rywalizacja wyrównała się i również RB Lipsk pokazuje pazurki.

Nie oszczędzają się piłkarze i wyglądają dobrze pod względem motorycznym. Atakują jedni, szturmują drudzy, ale niezmiennie jedyna bramka padła po stałym fragmencie gry.

Piłka w bocznej siatce Paris Saint-Germain po dynamicznej akcji RB Lipsk. Wyraźnie rozkręcili się zawodnicy z Niemiec. Nieznacznie chybił Yussuf Poulsen obsłużony podaniem przez kreatywnie dryblującego na prawej stronie Konrada Laimera.

Tak padła dotychczas jedyna bramka. Paris Saint-Germain bliżej finału.

Zachwyceni podopieczni Thomasa Tuchela, ponieważ odpowiednio ustawiony przez Sergio Rico mur poskromił uderzenie Marcela Sabitzera z rzutu wolnego. Pomocnik RB Lipsk mierzył z około 22 metrów, ale jego łupem był wyłącznie korner.

Szybka wymiana podań w polu karnym Paris Saint-Germain została przerwana przez zespół z Ligue 1. Sędzia powrócił do wcześniejszego przewinienia na Danim Olmo i będzie szansa na pokonanie Sergio Rico z rzutu wolnego.

Trafienie Paris Saint-Germain w meczu europejskich pucharów - prawie jak pewniak.

Po bardzo energicznym otwarciu meczu przerwa spowodowana urazem Thiago Silvy. Doświadczony obrońca Paris Saint-Germain konfrontował się boleśnie z przeciwnikami po dośrodkowaniu w pole karne z rzutu wolnego.

Ander Herrera uruchomił podaniem Kyliana Mbappe, który wybiegł sam na sam z Peterem Gulacskim. Ponownie wielka szansa na pokonanie bramkarza RB Lipsk i tylko dzięki odważnej interwencji rutyniarza jest korner, a nie ma gola.

Marquinhos z drugim golem w turnieju finałowym! 1:0 dla Paris Saint-Germain.

Gol! Strzelił Marquinhos. Asystował mu Angel Di Maria.

Wspomniany rzut wolny przyznany za faul Konrada Laimera poskutkował prowadzeniem Paris Saint-Germain. Za wykonanie stałego fragmentu gry zabrał się Angel Di Maria. Z wrzutki Argentyńczyka skorzystał Marquinhos, który wyprzedził wszystkich obrońców z Lipska i główkował obok Petera Gulacsiego do siatki. Zdecydowanie lepsze otwarcie półfinału niż ćwierćfinału w wykonaniu mistrza Francji.

Dwa dośrodkowania Angela Di Marii i trzy rzuty rożne z rzędu dla Paris Saint-Germain. W obu przypadkach podopieczni Juliana Nagelsmanna znaleźli sposób na powstrzymanie futbolówki, ale ekipa ze stolicy Francji ma jeszcze szansę na poprawienie z rzutu wolnego po faulu Konrada Laimera.

Nikt nie daje za wygraną, wszyscy chcą ekspresowo otworzyć wynik. Marcel Sabitzer poczęstował Sergio Rico uderzeniem zza pola karnego. Bramkarz, który zastępuje Keylora Navasa, interweniował bez zarzutu i przytulił piłkę do piersi.

Uderzenie do bramki Petera Gulacsiego po jego katastrofalnym błędzie w wyprowadzeniu futbolówki. Nie ma gola, ponieważ Neymar pomagał sobie ręką przy przechwytywaniu piłki. Wysokie tempo od samego początku pojedynku.

Neymar zmarnował dogodną szansę na gola na początku meczu podobnie jak w ćwierćfinale z Atalantą. Tym razem było trudniej o skuteczne wykończenie ataku, mimo to powinien wykorzystać okazję. Piłka po uderzeniu Brazylijczyka otarła się o słupek!

Pierwsze podanie w pole karne Paris Saint-Germain do Christiphera Nkunku. Blisko byłego paryżanina był obrońca zespołu Thomasa Tuchela i przyblokował uderzenie z kilkunastu metrów. To ułatwiło zgarnięcie futbolówki Sergio Rico.

RB Lipsk w białych koszulkach i getrach, a także w czerwonych spodenkach. Również Paris Saint-Germain w klasycznych strojach - granatowych z białymi oraz czerwonymi wstawkami.

Pierwszy gwizdek w Lizbonie. Ta konfrontacja wyłoni pierwszego finalistę Ligi Mistrzów. Przed historyczną szansą stoją piłkarze RB Lipsk oraz Paris Saint-Germain.

Czy RB Lipsk wygra z Paris Saint-Germain w półfinale Ligi Mistrzów?

Jedni czekali na drugą szansę przez 25 lat, a drudzy zagrają po raz pierwszy w półfinale Ligi Mistrzów.

Dużo pikanterii dodaje meczowi konfrontacja trenerów z Niemiec.

Przygoda RB Lipsk w Portugalii trwa.

Sędzia: Bjorn Kuipers (Holandia)

Paris Saint-Germain wyeliminowało w ćwierćfinale Atalantę BC. Pierwsza połowa należała jeszcze do podopiecznych Gian Piero Gasperiniego, którzy zeszli do szatni z prowadzeniem 1:0 po strzale Mario Pasalicia. Wynik długo nie zmieniał się, ale rewelacyjnym finiszem popisał się mistrz Francji i zwyciężył 2:1.

Przedstawiciele Bundesligi pozbawili Hiszpanów nadziei, że ich klub zatriumfuje w Lidze Mistrzów.

RB Lipsk wyeliminował już w fazie pucharowej Tottenham Hotspur oraz Atletico Madryt. Klub ze wschodu Niemiec strzelił podopiecznym Diego Simeone gola na 2:1 w 88. minucie. W ten sposób w swoim drugim występie w Lidze Mistrzów dotarł do najlepszej czwórki.

Konfrontacja RB Lipsk z Paris Saint-Germain wyłoni pierwszego finalistę Ligi Mistrzów. Lepsza w tym meczu drużyna wystąpi w decydującym o trofeum pojedynku po raz pierwszy w historii.