Maciej Wojs
Maciej Wojs
Siódemka dnia:
  • Bramkarz: Roland Mikler (Węgry)
25 interwencji w meczu z Egiptem i aż 52% skuteczności. Bramkarz Pick Szeged był ostoją węgierskiej bramki, dzięki czemu Madziarzy pokonali Egipt 32:23. Znakomity debiut młodego duńskiego skrzydłowego na mistrzostwach świata. W meczu z Katarem 23-latek grał niewiele ponad dwadzieścia sześć minut, a zdobył w tym czasie 7 bramek (7/9 - 77%). Motor napędowy białoruskiego zespołu, nie licząc bodaj dwóch błędów podań i dwóch niecelnych rzutów - nieomylny. Lider klasyfikacji strzelców po pierwszych meczach (9/11 - 81%) 8 bramek i 2 asysty to kapitalny wynik, jak na środkowego rozgrywającego. Csaszar nie tylko kreował grę Węgrów, ale też celnie rzucał (8/11 - 72%). Lider drugiej linii biało-czerwonych w meczu z Białorusią, nareszcie zagrał na swym wysokim poziomie. Skuteczny i pożyteczny (7/10 - 70%). Francuski skrzydłowy powraca do wysokiej formy. W meczu z Tunezją zdobył 6 bramek, w tym zaledwie jedną po kontrataku (6/7 - 85%). Bez niego nie byłoby niespodziewanego zwycięstwa Rosjan nad Islandią. Doświadczony kołowy świetnie radził sobie w pojedynkach z obrońcami i występ zakończył z 5 bramkami (5/6 - 83%).