Puchar Polski: Sylwetki uczestników Final Four

Redakcja
Redakcja

SPR Pogoń Baltica Szczecin

SPR Pogoń Baltica Szczecin to tegoroczne objawienie europejskich parkietów. Podopieczne Adriana Struzika jako pierwszy polski klub dotarły do finału Challenge Cup, gdzie niestety musiały uznać wyższość francuskiego Union Mios Biganos-Begles. Ponadto szczecinianki w swojej historii mogą się pochwalić siedmioma medalami Mistrzostw Polski. Trzykrotnie wygrywały rywalizację na polskich parkietach, a cztery razy były drugie. Trzeba jednak przyznać, że ostatni z nich Pogoń zdobyła w 1991 roku. Szczecinianki na swoim koncie mają również cztery Puchary Polski oraz brązowy medal z przed roku.

Najlepszą strzelczynią Pogoni Baltica Szczecin w tym jest Agata Cebula, która jak dotąd zdobyła w rozgrywkach ligowych 152 bramki, jednak bardzo ważną rolę w zespole odgrywają również dwie reprezentacyjne zawodniczki - kołowa Monika Stachowska oraz rozgrywająca Monika Stachowska.

Trenerem SPR-u Pogoń Baltica Szczecin jest Adrian Struzik, który do stycznia 2013 roku był drugim trenerem w Vistalu Gdynia. Jak dotąd szkoleniowiec z klubem z zachodniopomorskiego doszedł do finału Challenge Cup oraz dwukrotnie awansował do półfinału Mistrzostw Polski. Ponadto w zeszłym sezonie zajął trzecie miejsce w PGNiG Pucharze Polski.