Szok w Norwegii. Zespół Aliny Wojtas przegrał pierwszy mecz od blisko 16 lat!

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Swego czasu wielkie rekordy w Bundeslidze biło THW Kiel. Najbardziej utytułowany klub w historii niemieckiego szczypiorniaka między początkiem maja 2011 roku a połową września 2012 roku wygrał 40 kolejnych meczów ligowych.

Takiego rezultatu nie osiągnął żaden zespół w historii. Wielką serię "Zebr" zatrzymało Fuechse Berlin, które we własnej hali zremisowało z ówczesnymi mistrzami kraju 26:26. - Walczyliśmy niesamowicie, ten sukces bardzo nas cieszy - mówił ówczesny rozgrywający Lisów, Mark Bult.

Kiel wkrótce doznało też porażki u siebie z Melsungen, co przerwało 19-miesięczny okres, w którym drużyna Alfreda Gislasona była niepokonana we własnej hali.

Czy Vive Tauron zdoła osiągnąć 100 zwycięstwo z rzędu na własnym boisku w rozgrywkach PGNiG Superligi?