Droga rywali ZAKSY Kędzierzyn-Koźle do Final Four Ligi Mistrzów i ich szanse na finał

Tomasz Rosiński
Czy Zenit Kazań zatrzyma pozostałych rywali i obroni mistrzowski tytuł? / fot: zenit-kazan.com

Zenit Kazań przez fazę grupową przeszedł jak burza. Grupę A Ligi Mistrzów podopieczni Władimira Alekny wygrali bez straty seta pokonując kolejno Hypo Tirol Innsbruck, VfB Friedrichshafen oraz Knack Roeselare.

Dopiero w I rundzie fazy play-off Rosjanie trafili na godnego przeciwnika, a mianowicie Berlin Recycling Volleys. Obydwa pojedynki skończyły się wprawdzie zwycięstwami Zenitu, ale dopiero po emocjonujących tie-breakach.

Po wyeliminowaniu mistrzów Niemiec, Zenit Kazań o awans do turnieju finałowego LM miał zawalczyć w bratobójczym pojedynku z klubem Bartosza Kurka, Dynamem Moskwa. Przed startem tej rywalizacji nikt nie spodziewał się, że obrońcy tytułu z Kazania aż tak zdominują mecze z drużyną z Moskwy, wygrywając dwa razy po 3:0, i awansując do Final Four w Omsku.

Przed meczem półfinałowym Lokomotiw Nowosybirsk - Zenit Kazań lepiej stoją oczywiście akcje tych drugich, którzy wygrywali w tym sezonie w lidze rosyjskiej dwukrotnie w pięciu setach i zdecydowanie prowadzą w tabeli Superligi.

Siatkówka na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów volleya i nie tylko! Kliknij i polub nas. Wolisz ćwierkać? Na Twitterze też jesteśmy!