Zagraniczne media po meczu Polska - Belgia: Polki złamane w trzecim secie, Biało-Czerwone na kolanach

Tomasz Rosiński
"Het Belang van Limburg"

"Het Belang van Limburg": Żółte Tygrysy wygrały ważny mecz w drodze do Rio

Belgijki zrobiły pierwszy ważny krok w kierunku Rio, pokonując w swoim pierwszym meczu Polskę 3:1. Po pierwszym dobrym secie, w kolejnej partii było już o wiele gorzej. Polki wykorzystały błędy Żółtych Tygrysów i doprowadziły do remisu.

Trzecia partia była trudna dla kadry Belgii. W końcówce belgijskie siatkarki były już w trudnym położeniu, ale ostatecznie triumfowały 27:25. Taki obrót spraw złamał polski zespół. Belgia już nie zaprzepaściła swojej szansy i wygrała - obwieścił "Het Belang van Limburg".