LŚ 2016: Szalpuk i Atanasijević nie przyjadą do Krakowa. Zobacz kogo jeszcze zabraknie w Final Six

Szymon Łożyński

Reprezentacja Iranu

Przed rozpoczęciem sezonu 2016 Persów przejął Raul Lozano, którego podstawowym zadaniem było wywalczyć awans na igrzyska olimpijskie. Podczas turnieju kwalifikacyjnego w Japonii Irańczycy zaprezentowali niezłą formę i ostatecznie, podobnie jak Polacy, zdobyli bilety do Rio de Janeiro.

W fazie interkontynentalnej Ligi Światowej argentyński szkoleniowiec nadal często wystawiał do podstawowego składu swoich najlepszych graczy, ale grając bardzo mocno w kratkę Azjaci, przy tak silnej stawce, tym razem nie awansowali do turnieju finałowego.

Tym samym Irańczycy w tych zawodach nie powtórzą sukcesu sprzed dwóch lat, kiedy dotarli do Final Six we Florencji i zajęli w nim czwarte, najwyższe w historii swoich startów, miejsce, przegrywając pojedynek o brąz z gospodarzami.