Mistrzowski Przegląd, czyli jak złoci medaliści z Turynu wypadają dotychczas w lidze

Monika Skrzyniarz-Gwizdała
Monika Skrzyniarz-Gwizdała

Środkowi:

Jakub Kochanowski (PGE Skra Bełchatów)

Choć powszechnie mówi się, że 21-latkowie dopiero ogrywają się w lidze, Kochanowski potwierdza, że w tym wieku można już zachowywać się na boisku niezwykle dojrzale. W PGE Skrze środkowy godnie zastępuje serbską gwiazdę Srecko Lisinaca, a co ciekawe gra w drużynie pierwsze skrzypce. Przykładem ostatni mecz żółto-czarnych gdzie środkowy zaserwował bydgoszczanom 11-punktową serię zagrywek. Prezentuje się bardzo dobrze, na tle nierówno grającej bełchatowskiej ekipy.

Mateusz Bieniek (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

24-latek już od dłuższego czasu przyzwyczaił wszystkich do swojej bardzo dobrej dyspozycji i choć podczas mistrzostw świata miał lepsze i gorsze momenty, tak od powrotu na rodzime podwórko notuje wyłączenie te pozytywne. Jeszcze od jego gry w barwach Effectora Kielce wszyscy jak mantrę powtarzali, że powinien poprawić blok, a tymczasem w dotychczasowych 14 spotkaniach PlusLigi zapunktował w tym elemencie w każdym meczu. Jest mocnym filarem niezwyciężonej ZAKSY.

Piotr Nowakowski (Trefl Gdańsk)

Na mistrzostwach Nowakowski przypomniał o swoim dynamicznym ataku i dobrym wyczuciu najlepszych rozgrywających świata, którymi cechował się jeszcze przed kontuzją pleców. Jednak w lidze jego blask nieco zgasł. Na tle pozostałej mundialowej dwójki, Nowakowski wypada najgorzej w statystykach. Najlepszy środkowy włosko-bułgarskich mistrzostw świata łącznie zdobył dotychczas 98 punktów, ale jedynie w starciu z MKS-em nie zapunktował blokiem. 

Zaledwie pięciu mistrzów z 2014 roku wystąpiło w mundialu 2018 roku. Czy skład Heynena utrzyma się w całości do 2022 aby bronić tytułu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd
Komentarze (0)