Złoci chłopcy - najmłodsi zwycięzcy konkursów Pucharu Świata. Co się z nimi stało?

Dawid Góra
Dawid Góra
Steve Collins - 15 lat

Kanadyjczyk triumfował 9 marca 1980 roku w Lahti. Niestety jego talent nie został w pełni wykorzystany. Co prawda stawał kilka razy na podium Pucharu Świata, zdobył też złoty i brązowy medal mistrzostw świata juniorów, jednak na zrobienie oszałamiającej kariery nie było go stać. W świadomości kibiców skoków narciarskich pozostanie więc przede wszystkim najmłodszym skoczkiem w historii, który zwyciężył w konkursie Pucharu Świata.

Który z młodych zwycięzców najtrwalej zapisał się w pamięci kibiców?