Skoki narciarskie Konkurs indywidualny w Wiśle

Jewgienij Klimow wygrywa konkurs Pucharu Świata w Wiśle! Kamil Stoch ostatecznie uplasował się na czwartym miejscu, Piotr Żyła był szósty, Dawid Kubacki ósmy. 23. miejsce zajął natomiast Jakub Wolny, a 29. był Maciej Kot.

Przejdź do pełnej relacji

127 metrów Stocha, ale problemy przy lądowaniu i jest trzeci.

Prowadzi Leyhe, a przed nami ostatnia trójka. Obniżona belka dla Kobayashiego.

Daleki skok Wellingera (132 metry), ale Niemiec podparł skok i jest za Polakami.

131 metrów Piotra Żyły! Dwóch Polaków w tej chwili na prowadzeniu.

Brawo Dawid Kubacki! 128 metrów i prowadzenie Polaka po jego skoku.

Jakub Wolny w drugiej próbie przekroczył punkt konstrukcyjny o pół metra.

Słaba próba Macieja Kota, zaledwie 111,5 metra.

Seria finałowa rozpoczęta z platformy nr 10.

Kto zwycięży w niedzielnym konkursie?

Druga seria rozpocznie się o godzinie 16:08

9. miejsce zajmuje Piotr Żyła, ale do podium traci 3,1 punktu, 12. jest Dawid Kubacki, 21. Jakub Wolny, a 29. Maciej Kot. Sztuka awansu do finałowej rundy nie udała się tylko Stefanowi Huli.

Brawo Kamil Stoch! 126,5 metra, co daje mu drugie miejsce po pierwszej serii. Do prowadzącego Klimowa traci tylko dwa punkty.

124 metry Kubackiego w korzystnych warunkach i po swojej próbie jest 10.

Tylko 115 metrów osiągnął Stefan Hula i niemal na pewno nie będziemy oglądać go w drugiej serii.

124,5 metra w wykonaniu Piotra Żyły.

Jury po skoku Japończyka obniżyło belkę do 8.

Kapitalny skoku Ryoyu Kobayashiego! 137,5 metra! Japończyk podparł swój skok, w związku z czym nie objął prowadzenia.

Jakub Wolny ma już zapewnioną kwalifikację do rundy finałowej.

Jakub Wolny wylądował na 121 metrze. Tuż po nim fatalnie spisał się Gregor Schlierenzauer - 104,5 metra.

Trudne warunki na skoczni ze względu na niekorzystny wiatr i padający śnieg. Zawodnicy lądują znacznie przed punktem K.

Odwrócił się wiatr, Klimow po skoku na 127,5 metra otrzymał 5,5 punktu za wiatr.

Dimitry Vassiliev nie pojawił się na belce. Rosjanin wycofał się z udziału w zawodach.

Wiatr pod narty sprzyja zawodnikom. Póki co nie było żadnego skoku poniżej punktu konstrukcyjnego.

Zawodnicy rozpoczęli zmagania z 9. belki startowej.

Jako pierwszy z Polaków zaprezentuje się Jakub Wolny (22 nr startowy), następnie Maciej Kot (nr 33), Piotr Żyła (nr 36), Stefan Hula (nr 38), Dawid Kubacki (nr 42) i jako ostatni Kamil Stoch (nr 50).

Czy któryś z Polaków stanie na najwyższym stopniu podium w konkursie indywidualnym?

W serii próbnej panowały zmienne warunki. Znaczna grupa zawodników oddała swoje skoki przy niesprzyjającym wietrze, natomiast kilku ostatnim skoczkom podwiewało pod narty.

Serię próbną przed konkursem głównym zwyciężył Robert Johansson. Drugie miejsce zajął Piotr Żyła.

O godzinie 15:00 rozpocznie się pierwszy w tym sezonie konkurs indywidualny Pucharu Świata w skokach narciarskich. Na starcie zobaczymy sześciu Polaków, z Kamilem Stochem na czele.