Kokpit Kibice

Wypalona trawa, zniszczone krzesełka, bezdomni. Tak dzisiaj wygląda Maracana

Wielomilionowe długi i brak dobrego zarządcy sprawiły, że słynny brazylijski stadion popada w ruinę. Te zdjęcia zaniepokoją każdego fana futbolu.
Robert Czykiel
Robert Czykiel
Getty Images/Bruna Prado

Niewiele jest stadionów piłkarskich, które znają nie tylko fani futbolu. Jednym z nich jest brazylijska Maracana, która w latach świetności mogła pomieścić dwieście tysięcy ludzi. To tam rozegrano wiele meczów, które obrosły legendą.

W 2014 roku na tym obiekcie rozegrano finał piłkarskich mistrzostw świata. Dwa lata później Maracana była areną igrzysk olimpijskich. Dzisiaj piłkarska świątynia umiera i to dosłownie, a wszystko przez problemy organizacyjne.

Obiekt obsługuje prywatna firma budowlana, która chce się pozbyć kłopotu i oddać go władzom Rio de Janeiro. Na to jednak się nie zanosi, bo miasto ma zbyt dużo wydatków, aby utrzymać tak wielki obiekt. Sytuacja jest patowa, bo Maracana popada w coraz większe długi i nie ma nikogo, kto zadbałby o to miejsce.

Efekt jest taki, jak na zdjęciach, które zobaczycie na kolejnych stronach. Nieskoszona i wypalona trawa, połamane krzesełka, bezdomni pod bramami. Tak dzisiaj wygląda legendarny stadion, na którym grał największe gwiazdy futbolu.

Polub SportowyBar na Facebooku
Twitter
Zgłoś błąd

Komentarze (5):