Chorwackie media pełne podziwu dla Igi Świątek

Jakub Fordon

Przejechała się po rywalce

Świątek w całym spotkaniu pozwoliła rywalce wygrać jedynie trzy gemy. Niemniej jednak zdobyła je przełamując Polkę i prowadząc 3:1 w drugim secie, a także mając trzy break pointy. Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić i doskonale przekonała się o tym Fett.

"Świątek przejechała się po rywalce w pierwszym secie, zdobywając trzy przełamania. Fett miała jedną okazję, by odłamać, ale przegapiła ją. W drugim secie zaczęła grać lepiej i prowadziła 3:1, ale Świątek odpowiedziała pięcioma wygranymi gemami i oczekiwanym zwycięstwem w meczu" - czytamy w relacji pomeczowej na stronie sportske.jutarnji.hr.