Żużel. Tak minął tydzień. Marek Grzyb mówił o swojej przeszłości, a Maksym Drabik o niechęci do dziennikarzy

"Tak minął tydzień" to zbiór najciekawszych informacji z kończącego się tygodnia. Przypominamy, co ważnego wydarzyło się w ostatnich dniach.

Szymon Michalski
Szymon Michalski
Maksym Drabik WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Maksym Drabik
Poniedziałek

Najnowsze doniesienia z teamu Piotra Pawlickiego pokazują, że zawodnik wyciągnął wnioski i mocno przemyślał wszystkie swoje ruchy pod kątem najbliższego sezonu. Młodszy z braci postanowił wrócić do silników przygotowywanych przez Ashleya Hollowaya (więcej TUTAJ).

Sytuacją ebut.pl Stali Gorzów zmartwiony jest Bogusław Nowak. - Chyba już dawno w Gorzowie nie było tak kiepskich nastrojów przed inauguracją sezonu - mówi legenda tego klubu (czytaj TUTAJ).

Zawodnikom ZOOleszcz GKM-u Grudziądz współczuje Jacek Frątczak. - Oni nie są pewni, kto będzie ich pracodawcą w sezonie 2023 i który tor będzie tym domowym. Nie wiedzą też, ile będą zarabiać. Można zatem powiedzieć, że nie znają odpowiedzi na kluczowe pytania - powiedział żużlowy ekspert (czytaj TUTAJ).

ZOBACZ WIDEO: Magazyn PGE Ekstraligi. Czugunow, Drabik i Mazur gośćmi Musiała

Wtorek

Marek Grzyb udzielił tego dnia obszernego wywiadu, w którym opowiedział m.in. o swoim zatrzymaniu, odejściu ze Stali Gorzów, transferze Bartosza Zmarzlika, o relacjach z obecnym prezesem Waldemarem Sadowskim (czytaj TUTAJ).

Wywołany do tablicy poczuł się Jerzy Synowiec. Gorzowski radny i prawnik nie przebierał w słowach. - Grzyb, bredząc takie rzeczy, wystawia sobie świadectwo, że trzeba go przebadać psychiatrycznie - mówił dla WP SportoweFakty (więcej TUTAJ).

Środa

Cellfast Wilki Krosno pochwaliły się wzmocnieniem w szeregach sztabu szkoleniowego. Do beniaminka PGE Ekstraligi dołączył Tomasz Chrzanowski, który będzie odpowiedzialny za sekcję mini żużla oraz za sprawowanie opieki nad Marko Lewiszynem (więcej TUTAJ).

Orlen jeszcze mocniej zainwestuje w żużel. Koncern paliwowy będzie sponsorem tytularnym Grand Prix na PGE Narodowym (więcej TUTAJ).

Jacek Kannenberg miał przejść z ebebe PSŻ Poznań do For Nature Solutions Apatora Toruń. Transfer ten został zablokowany przez działaczy Skorpionów, którzy mediach przypomnieli swojemu pracownikowi, że w umowie ma klauzulę, która automatycznie przedłuża jego kontrakt o kolejny rok, a ewentualne przedwczesne rozwiązanie go wiąże się z koniecznością wypłaty 0,5 mln złotych kary (więcej TUTAJ).

Czwartek

13 marca Artiom Łaguta i Emil Sajfutdinow przystąpią do egzaminu na licencję Ż. Ten będzie składał się tylko z części teoretycznej (więcej TUTAJ).

Niemalże każdy klub z PGE Ekstraligi może liczyć na wsparcie ze strony Spółek Skarbu Państwa. Wyjątek stanowi For Nature Solutions Apator Toruń (więcej TUTAJ).

Maksym Drabik po raz pierwszy w karierze startować będzie dla macierzystego Włókniarza Częstochowa Maksym Drabik po raz pierwszy w karierze startować będzie dla macierzystego Włókniarza Częstochowa
Maksym Drabik opowiedział o swojej niechęci do dziennikarzy. - W większości te osoby są nieprzygotowane, niekompetentne. To są osoby nieudolne, bez żadnej wiedzy empirycznej, bez odpowiedniego przygotowania i kompetencji - mówił w Magazynie PGE Ekstraligi nowy zawodnik Włókniarza Częstochowa (więcej TUTAJ).

Piątek

Świetne wieści napłynęły do kibiców z Piły. Polonia otrzymała licencję na starty w 2. Lidze Żużlowej. Oznacza to, że na najniższym szczeblu rozgrywek w tym sezonie wystartuje siedem zespołów (więcej TUTAJ).

Waldemar Sadowski przekazał dobre informacje. - Uzyskanie mniejszej kwoty (z dotacji, dop. SM) niż wnioskowana wpłynie tylko i wyłącznie na obszary inwestycyjne, a nie sportowe - mówił prezes ebut.pl Stali Gorzów (więcej TUTAJ).

Piotr Świercz zmienił barwy klubowe. Jego nowym pracodawcą zostały Cellfast Wilki Krosno (więcej TUTAJ).

Sobota

Krzysztof Buczkowski wyznał, że jego były już szwedzki pracodawca, Masarna Avesta, nie zapłaciła mu za siedem z trzynastu spotkań, w których wystąpił. Polski zawodnik wyjawił też, o jaką sumę chodzi (czytaj TUTAJ).

Zaskakujące słowa padły z ust Fredrika Lindgrena. Szwed przyznał, że poważnie zastanawiał się nad rezygnacją ze startów w PGE Ekstralidze (więcej TUTAJ).

Interia poinformowała, że Grigorij Łaguta może dołączyć do Cellfast Wilków Krosno. Co ciekawe, kilka chwil później na tym samym portalu pojawił się wywiad z Rosjaninem, który... zdementował te informacje. Podobnie postąpili działacze Wilków (czytaj TUTAJ).

Niedziela

Za Philem Morrisem trudne chwile w życiu. W październiku dyrektor żużlowego FIM Speedway Grand Prix stracił żonę. W rozmowie ze "Speedway Star" przyznał, że z tego powodu chciał zniknąć ze świata czarnego sportu (więcej TUTAJ).

Krzysztof Buczkowski chciałby spróbować swoich sił w innej dyscyplinie. 36-latek myśli o występie w zawodach triathlonowych, jednak wszystko uzależnione jest od jego kalendarza startów na żużlu (czytaj TUTAJ).

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×