Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

ENEA Ekstraliga: Kto ma najlepszych juniorów?

Juniorzy odgrywają ogromną rolę w rozgrywkach ligowych. Często potrafią przechylić szalę zwycięstwa na korzyść swojej drużyny. Która z ekstraligowych ekip ma najlepszą formację młodzieżową?

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski

Betard Sparta Wrocław

Zgodnie z regulaminem DMP w składzie każdej ekstraligowej drużyny musi startować dwóch polskich młodzieżowców. Po minionym sezonie potencjał juniorski niektórych drużyn uległ zmianie. Wpływ na to miały różne czynniki. Inaczej wygląda sytuacja w ekipie Drużynowego Mistrza Polski, ponieważ Maciej Janowski przeszedł w wiek seniora. Wzmocnień dokonał Stelmet Falubaz Zielona Góra, który pozyskał Kamila Adamczewskiego. Kilka drużyn zachowało natomiast status quo. Najbardziej może opłacić się to bydgoskiej Polonii, która ma jedną z ciekawszych par młodzieżowych. Nie najgorzej powinno prezentować się zestawienie gorzowskiej Stali. Są także drużyny, których juniorzy wyraźnie odstają od reszty stawki. Tak czy inaczej, naszym zdaniem w kilku zespołach młodzi zawodnicy mogą odgrywać bardzo ważną rolę. Kto ma najlepszych młodzieżowców? Oto nasze zestawienie najsilniejszych par młodzieżowych w ENEA Ekstralidze.

10. miejsce: Betard Sparta Wrocław 
Potencjał całego wrocławskiego zespołu, jak i jego formacja młodzieżowa, zdecydowanie odbiegają od innych ekip ENEA Ekstraligi. Betard Sparta nie jest zresztą przypadkowo uznawana za murowanego faworyta do opuszczenia najwyższej klasy rozgrywkowej. Zespół zachował w składzie Patryka Malitowskiego i Patryka Dolnego, choć relacje tego pierwszego z zarządem wrocławskiego klubu do dziś są niejasne. Na zawodnika została nałożona tajemnicza kara, której ani on, ani działacze i sztab szkoleniowy nie chcieli komentować.

Nową twarzą w formacji młodzieżowej będzie Łukasz Bojarski. To żużlowiec, który sezon 2012 spędził w drugoligowym Kolejarzu Opole. Teraz zostanie rzucony na głęboką wodę. Zawodnik jest optymistą, jednak trudno przypuszczać, że będzie w stanie wygrywać z młodzieżowcami, którzy posiadają już spore doświadczenia w rywalizacji z najlepszymi - a takich w innych ekipach nie brakuje.

- Nie obawiam się jazdy w najwyższej klasie rozgrywkowej. Myślę, że jak będę miał zapewniony odpowiedni sprzęt, to dam sobie radę. Powinno się podnosić poprzeczkę. Jak wszystko pójdzie po mojej myśli, to jestem w stanie rywalizować z najlepszymi - mówi Łukasz Bojarski.

Analizując potencjał juniorski Betardu Sparty Wrocław, można dojść do wniosku, że każdy z trójki młodych zawodników jest gorszym jeźdźcem niż liderzy innych formacji młodzieżowych. Co więcej, trudno nawet założyć, że Bojarski, Malitowski lub Dolny są lepsi niż juniorzy, którzy w innych ekipach będą pełnić rolę drugiego młodzieżowca. Naszym zdaniem wrocławianie mają zdecydowanie najsłabszych juniorów w ENEA Ekstralidze.

  

Juniorzy

Imię i nazwisko Kraj Rok urodzenia KSM
Łukasz Bojarski Polska 1992 3,13
Patryk Malitowski Polska 1993 2,53
Patryk Dolny Polska 1993 2,50
Mike Trzensiok Polska 1996 2,50

Kup bilet na 2023 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland – Warsaw. Kliknij tutaj i przejdź na stronę sprzedażową! -->>

Polub Żużel na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd
Komentarze (133)
 • Lukix Zgłoś komentarz
  Czewa powinna być 2 albo przynajmniej 3 w tym notowaniu ;) Pozdro z Rzeszy
  • rafiSTARTGNIEZNO Zgłoś komentarz
   Przesadzili z tym że Start Gniezno ma taką słabą formację juniorską. Oskar Fajfer spokojnie da radę walczyć z najlepszymi a Lisek już ma trochę doświadczenia.
   • rafiSTARTGNIEZNO Zgłoś komentarz
    7. Unibax Toruń. Przewinęło się tam że Emil Pulczyński jest starszy od Kamila. Z tego co wiem to tak nie jest, a oni są bliźniakami.
    • olo Zgłoś komentarz
     Zestawienie fajne.Jednak dla mnie,Zielonka pierwsza zdecydowanie. 2-3-4 Leszno-Gorzów-Czewa,reszta do wspólnego kotła. Nie zgadzam też się z najsłabszym duecie w Sparcie,ale tylko czas
     Czytaj całość
     pokaże.
     • yes Zgłoś komentarz
      Zdań niemal tyle ile poszących osób. To co napiszę o juniorach nie jest moim odkryciem. Nie każdy z licencją jest i będzie materiałem na mistrza, chociaż każdy "nosi buławę". Rok w
      Czytaj całość
      sportowym życiu juniorów o podobnej jakości to bardzo wiele. Rok 2013 może ustalić zmienioną hierarchię, a tym samym rolę w rozgrywkach ligowych i wpływ na układ tabeli. Kilku dotychczas znaczących będzie już seniorami, whodzą nowi juniorzy do klubów i reprezentacji. Obyśmy mieli satysfakcję z tego (oni też!).
      • Dorek Zgłoś komentarz
       Nie pojmuje jak Leszno może być na pierwszej pozycji !?
       • Jarmuła-Leszno Zgłoś komentarz
        ciekawe ile oni dostali za Adamczewskiego, że tak sie ty chwalą że ta suma idzie na młodzież?
        • Bada Bing Zgłoś komentarz
         Tarnów zamiast Rzeszowa i wszystko się zgadza,bo Koza przy Cieślaku na bank odpali. No może trochę Zielonka za wysoko, a raczej Gorzów za nisko. Myślę, że docenienie Bydgoszczan i
         Czytaj całość
         wstawienie ich na drugim miejscu przede wszystkim za równą siłę na dwóch pozycjach i rodowici wychowankowie. Zielonka kupiła sobie wysokie miejsce, zobaczymy czy te mega pieniądze były tego warte. Nie mówię, że nie, ale chyba nigdy nie było takiej presji na młodzieżowcu w polskiej lidze. Nikt nie wymaga od niego cudów (niby), ale chłopakowi musi siedzieć w głowie za jaką kasę został kupiony i ma się to owak do jego umiejętności. Byleby go to nie spaliło, bo go lubię. Z drugiej strony chciałbym, żeby się okazało, że różowy koszul wydał pieniądze w błoto i w końcu sobie uświadomił, że pieniądze to nie wszystko.
         • FALUBAZ CHYNOW Zgłoś komentarz
          W Falubazie jak któryś z pary Jabłoński, Davidsson nie będzie jechał Patryk go zastąpi a wtedy Kamil będzie z Remikiem albo Alexem jechać
          • smok Zgłoś komentarz
           Włókniarz ze Strzelcem na moje jest na równi z Gorzowem.
           • Żużel w HD Zgłoś komentarz
            wg mnie bardzo trafne zestawienie!
            • izka Zgłoś komentarz
             A skąd wiesz czy nie był? Może zna ich rodziców i wie który 1 wyszedł na świat
             • Kanalia Zgłoś komentarz
              Zmarzlik będzie czołowym juniorem e-ligi w 2013
              Zobacz więcej komentarzy (50)